Urząd Gminy w Kodrębie, województwo łódzkie, powiat radomszczański

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

strona Biuletynu Informacji Publicznej

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

zmień rozmiar tekstu -   A A A

Podsumowanie realizacji projektu w roku 2011 oraz rozdanie dyplomów

Dnia 19.12.2011 r. odbyło się podsumowanie realizacji projektu „Głowa do góry” . W spotkaniu udział wzięli wszyscy uczestnicy projektu z roku 2011 oraz pracownicy GOPS w Kodrębie. Na spotkanie zaproszona została także Wójt Gminy Kodrąb.  Pani Wójt wręczyła każdemu uczestnikowi dyplomy potwierdzające zdobyte podczas projektu umiejętności oraz dyplomy ukończenia kursu zawodowego. Spotkanie przygotowane zostało przez firmę szkoleniową „Enviro” z Łodzi, która była realizatorem szkoleń oraz warsztatów doradczo – psychologicznych w roku 2011 r. W spotkaniu udział wziął także dyrektor firmy „Enviro”. Podczas spotkania zaprezentowany został krótki filmik podsumowujący realizowane w ramach projektu zajęcia.
Wyjazd do Teatru Muzycznego w Łodzi

 

W dniu 16.11.2011 r. zorganizowany został wyjazd do Teatru Muzycznego w Łodzi. W wyjeździe udział wzięło 10 osób. Uczestnicy projektu mieli możliwość obejrzeć musical Wonderful Town oparty na sztuce Joseph A. Fieldsa i Jeroma Chodorova. Musical okazał się być wspaniałym widowiskiem i dostarczył uczestnikom spotkania ogromnych wrażeń.

 


Szkolenie „profesjonalny sprzedawca”

W dniach 28.09.2011 r. do 10.11.2011 r. odbyło się szkolenie „Profesjonalny sprzedawca”. W szkoleniu udział wzięło 10 osób. Szkolenie odbywało się na sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Kodrębie oraz na sali komputerowej Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Kodrębie.  Czas trwania szkolenia to 100 godzin dydaktycznych. Tematyka szczegółowa szkolenia:

- wymagania higieniczne w obrocie żywnością

- podstawy BHP

- obsługa kas fiskalnych (zajęcia teoretyczne i praktyczne)

- programy komputerowe fakturujące

- profesjonalna obsługa klienta

Podczas szkolenia dla uczestników zapewniony został catering oraz poczęstunek (kawa, herbata, ciastka).

W dniu 10.11.2011 r. odbył się egzamin sprawdzający zdobytą wiedzę. Wszyscy uczestnicy zdali egzamin z wynikiem pozytywnym.Spotkania indywidualne i grupowe z doradcą zawodowym

W dniach 07.09.2011 i 08.09.2011 r. odbyły się zajęcia grupowe z doradca zawodowym. Tematem zajęć było aktywne poszukiwanie pracy (znajdowanie ofert pracy, spotkanie z pracodawcą). W warsztatach udział wzięło 10 osób. Zajęcia odbyły się na sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Kodrębie.

W dniach 08.09.2011 r. do 12.09.2011 r. odbyły się indywidualne spotkania z doradca zawodowym. Każdy z 10 uczestników projektu odbył 2 godziny spotkań indywidualnych. Na spotkaniach indywidualnych opracowana została ścieżka aktywizacji zawodowej każdego z uczestników. Spotkania indywidualne odbyły się w budynku Urzędu Gminy w Kodrębie.Wyjazd do Zakopanego

W dniach 26.08.2011 r. do 29.08.2011 r. zorganizowany został wyjazd do Zakopanego. Wyjazd miał charakter kulturalno – turystyczny. W wyjeździe tym udział wzięły wszystkie uczestniczki projektu, koordynator projektu oraz dwóch pracowników socjalnych. Każda z uczestniczek projektu mogła zabrać na wyjazd jedną osobę, w szczególności członka rodziny.

 Dla uczestników wyjazdu zorganizowano następujące atrakcje:

- zwiedzanie Zakopanego

- wjazd kolejką na Gubałówkę

- wycieczka piesza na Morskie Oko

- wjazd kolejką na Kasprowy Wierch

- przejazd bryczkami po ulicach Zakopanego zakończony ogniskiem z kapelą góralską

Kurs komputerowy

Dnia 18.07.2011 r. rozpoczął się kurs komputerowy „Podstawy obsługi komputera”. W kursie udział bierze 8 uczestniczek. Kurs odbywa się na sali komputerowej Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Kodrębie i trwać będzie do 22.07.2011 r. Kurs trwał będzie łącznie 40 godzin. Od dnia 25.07.2011 r. rozpocznie się kurs komputerowy dla średniozaawansowanych.  W kursie tym udział wezmą 2 osoby.
Spotkania indywidulane z psychologiem

W dniach 12.07.2011 r. oraz 13.07. 2011 r. odbyły się indywidualne spotkania z psychologiem. Każdy z uczestników projektu brał udział w jednym 45 minutowym spotkaniu. Spotkania odbywały się na sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Kodrębie. Podczas spotkań zapewniony został catering w postaci ciastek, kawy i herbaty. Spotkanie to miało także charakter zakańczający cykl spotkań z psychologiem. Nie obyło się bez smutnych min, ponieważ uczestniczki projektu bardzo polubiły „naszą Panią psycholog”.

Warsztaty wyjazdowe z psychologiem

W dniach 05.07.2011 r. do 07.07.2011 r. zorganizowane zostały grupowe warsztaty wyjazdowe z psychologiem. Warsztaty zorganizowane zostały w Spale, uczestnicy warsztatów zakwaterowani zostali w „Rezydencji Spalskiej”. Podczas wyjazdu odbyło się 10 godzin warsztatów psychologicznych.

Ponadto podczas wyjazdu dla uczestników zaplanowano następujące atrakcje:

 - uroczysta kolacja z karaoke

- wycieczka po ziemi spalskiej

W wyjeździe tym udział wzięło 10 Beneficjentów projektu, dwóch pracowników socjalnych zatrudnionych w ramach projektu oraz koordynator projektu.

Warsztaty wyjazdowe cieszyły się bardzo dużym uznaniem wśród uczestników. Podczas powrotu do domu na pewno jakaś łezka zakręciła się w oku …..

Warsztaty grupowe z psychologiem

W dniach 08.06.2011 r. do 10.06.2011 r. odbyły się warsztaty grupowe z psychologiem dla 10 Beneficjentów. Warsztaty odbywały się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy  i trwały łącznie 13 godzin. Podczas spotkań zapewniony został catering w postaci ciastek, kawy i herbaty.

Warsztaty psychologiczne mają na celu m.in.: lepsze poznanie siebie, swoich możliwości i potencjału, doskonalenie komunikacji interpersonalnej, zdobycie umiejętności radzenia sobie ze stresem itp.

 
Spotkania indywidualne z psychologiem

W dniach 06.06.2011 r. oraz 07.06.2011 r. odbyły się indywidualne spotkania z psychologiem. Każdy z uczestników projektu brał udział w jednym 45 minutowym spotkaniu. Spotkania odbywały się na sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Kodrębie. Podczas spotkań zapewniony został catering w postaci ciastek, kawy i herbaty. Spotkanie to miało także charakter zapoznawczy przed zbliżającymi się warsztatami grupowymi.Wizyta w salonie fryzjerskim

W dniach 16.06.2011 r. oraz 20 – 21. 06.2011 r. odbyły się wizyty w salonie fryzjerskim. Każdy z uczestników projektu miał możliwość zmienić lub poprawić swój wizerunek. Wizyta w salonie fryzjerskim na pewno pozytywnie wpłynęła na poprawę nastroju i podniesienie swojej samooceny.

Impreza środowiskowa - festyn z okazji Dnia Dziecka

W dniu 04.06.2011 r. zorganizowana została impreza środowiskowa – festyn z okazji „Dnia Dziecka”. Impreza zorganizowana została podczas festynu szkolnego organizowanego przez Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Kodrębie. W imprezie tej udział wzięli uczestnicy  projektu, ich dzieci oraz inni mieszkańcy gminy Kodrąb (sąsiedzi, znajomi oraz  rodziny uczestników projektu). Podczas imprezy dla uczestników zorganizowano następujące atrakcje:

1.       Wesołe Miasteczko, w tym: 

- euro – bunge, 

- kule wodne,

- dmuchana zjeżdżalnia, 

- suchy basen z piłkami, 

- trampolina do skakania

2.       Pokaz Wioski Wczesnośredniowiecznej – „W Sadybie Wierczan”, w tym: 

- stanowiska rzemieślnicze,

- łucznictwo ,

- historyczne konkursy z nagrodami,

-  namiot historyczny, w tym skóry średniowieczne, przyrządy obozowe, kuchnia polowa, przymiarka uzbrojenia.

Podczas organizowanych konkursów wygrani otrzymali nagrody rzeczowe.

Dla dzieci uczestników projektu także zakupione zostały upominki rzeczowe z okazji „Dnia Dziecka”. Festyn odbył się w godzinach: 15.00 – 20.30.

Festyn cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i poparciem ze strony środowiska lokalnego.

 Wybranie firmy szkoleniowej

W dniu 17 maj 2011 r.  podpisana została umowa z firmą szkoleniową w zakresie świadczeni usług takich jak:

 - organizacja grupowych warsztatów stacjonarnych i wyjazdowych z psychologiem oraz spotkań indywidualnych z psychologiem dla 10 uczestników projektu

- organizacja grupowych i indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym dla 10 uczestników projektu

- organizacja kursu podstawowej obsługi komputera dla 8 BO oraz kurs dla średniozaawansowanych dla 2 uczestników projektu

-organizacja kursu „Profesjonalny sprzedawca” dla 10 uczestników projektu

Wybrana firma to: „Enviro” – Robert Wojdyn. Al. Piłsudskiego 12, 90 – 051 Łódź.

Zaproszenie na festyn

                   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kodrębie
           oraz uczestnicy projektu  systemowego „Głowa do góry”
                                  zapraszają do wspólnej zabawy
                                 podczas festynu organizowanego
                  na placu Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Kodrębie
                     w dniu 04.06.2011 r. w godzinach 15.00 – 19.00

W ramach festynu przewidziane zostały następujące atrakcje:

1.      Wesołe Miasteczko, w tym darmowy wstęp na:

- Euro-Bungee

- dmuchaną zjeżdżalnię

- suchy basen

- kule wodne

 2.     Pokaz Wioski Wczesnośredniowiecznej – „W Sadybie Wierczan”, w tym:

- stanowiska rzemieślnicze

- łucznictwo

- historyczne konkursy z nagrodami

- namiot historyczny, w tym skóry średniowieczne, przyrządy obozowe, kuchnia polowa, przymiarka uzbrojenia

Festyn współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Plakat promujący festyn

Spotkanie informacyjne

Uczestnicy projektu

 

W dniu 25.05.2011 r. o godzinie 13.00 na Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się spotkanie informacyjne dla uczestników projektu.

Podczas spotkania przedstawiono uczestnikom projektu harmonogram realizacji projektu. Każdy z uczestników projektu miał możliwość zaprezentować się oraz poznać innych uczestników projektu. Podczas spotkania każdy z uczestników otrzymał komplet gadżetów promocyjnych, w tym notesy, teczki i długopisy, które wykorzystywane będą przez uczestników podczas realizowanych szkoleń.

W miesiącu kwietniu z każdym z uczestników zawarto kontrakt socjalny trwający do listopada 2011.

W ramach realizowanego kontraktu dla każdego z uczestników projektu przewidziano następujące formy wsparcia:

1.       Zajęcia indywidualne z psychologiem odbywające się na terenie gminy. Łącznie 2 godziny dydaktyczne dla każdego z 10 uczestników

2.       Warsztaty psychologiczne grupowe, w tym:

- zajęcia stacjonarne na terenie gminy – 12 godzin dydaktycznych

- wyjazdowy warsztat integracyjny – 16 godzin dydaktycznych.

3.       Zajęcia indywidualne z doradcą zawodowym – „ścieżka aktywizacji zawodowej. Zajęcia odbywać się będą na terenie gminy i trwać będą łącznie 10 godzin dydaktycznych

4.       Warsztaty grupowe z doradca zawodowym –„Aktywne poszukiwanie pracy”. Warsztaty odbywać się będą na terenie gminy i trwać będą łącznie po 2gopdziny dla każdego z 10 uczestników.

5.       Kurs komputerowy, w tym:

- kurs „Podstawowe umiejętności obsługi komputera” dla 8 osób – 40 godzin dydaktycznych

- kurs „Obsługa komputera dla średniozaawansowanych” dla 2 osób – 40 godzin dydaktycznych

Kursy komputerowe odbywać się będą na terenie gminy Kodrąb

6.       Kurs zawodowy „Profesjonalny sprzedawca” dla 10 osób. Kurs odbywać się będzie na terenie gminy Kodrąb i trwać będzie łącznie 100 godzin dydaktycznych. Zagadnienia tematyczne jakie omawiane będą na kursie zawodowym to:

- wymagania higieniczne w obrocie żywnością

- podstawy obsługi BHP

- obsługa kasy fiskalnej

- omówienie programu komputerowego fakturującego

- profesjonalna obsługa klienta

7.       Pomoc w formie świadczeń pieniężnych, wypłacanych cztery razy podczas trwania kontraktu.

W ramach projektu przewidziane są także następujące działania środowiskowe:

1.         Organizacja festynu z okazji Dnia Dziecka. Festyn ten zorganizowany zostanie dnia 04.06.2011 r. na placu Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Kodrębie w godzinach 15.00 do 19.00. W festynie tym udział wezmą uczestnicy projektu oraz ich dzieci. Atrakcje zorganizowane podczas festynu przewidziane są dla wszystkich mieszkańców gminy Kodrąb.

2.         Czterodniowy wyjazd o charakterze kulturalno – turystycznym do Zakopanego. W wyjeździe uczestniczyć będzie każdy z uczestników projektu wraz z jednym członkiem rodziny. Wyjazd ma na celu zwiększyć rozwój kulturalny uczestników projektu, umożliwić im kontakt z kulturą, wpłynąć na rozwój zainteresowań uczestników. W ramach wyjazdu dla każdego z uczestników przewidziano różnego rodzaju atrakcje, w tym m.in.:  wycieczki w góry, kolację integracyjną, wstęp do zwiedzanych obiektów.

3.         Jedno dniowy wyjazd o charakterze kulturalnym do Teatru w Łodzi. Wyjazd zaplanowany został dla 10 uczestników projektu.

Wizyta w salonie fryzjerskim dla wszystkich uczestników projektu.

Zakończenie rekrutacji

W dniu 10.04.2011 r. zakończyła się rekrutacja uczestników projektu systemowego „Głowa do góry”. Ankiety rekrutacyjne wypełnione zostały łącznie przez 20 osób. W dniu 13.04.2011 r. odbyło się spotkanie komisji rekrutacyjnej. Po dokonaniu przez członków komisji oceny złożonych ankiet do projektu zakwalifikowanych zostało 10 osób, w tym 10 kobiet.

Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich
Powiat Radomszczański
Program Kapitał Ludzki