Urząd Gminy w Kodrębie, województwo łódzkie, powiat radomszczański

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

strona Biuletynu Informacji Publicznej

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

zmień rozmiar tekstu -   A A A

10 stycznia 2020 - zapraszamy na warsztaty!

Zapraszamy dzieci i młodzież na cykliczne warsztaty, które odbędą się 10 stycznia 2020 roku, o godzinie 16.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kodrębie. Tym razem poznawać będziemy sztukę origami.

Przypominamy iż osoby, które w ubiegłym (2019) roku zapisały się na zajęcia z rękodzieła nie muszą tego czynić ponownie.

 

Informacja

Informacja

                                       W dniu 31.12.2019 r. (wtorek)

                    Urząd Gminy Kodrąb będzie czynny do godziny 14.00.

 

Życzenia Świąteczne

Gratulacje dla Koła Gospodyń Wiejskich w Kodrębie.

Serdecznie gratulujemy zajęcia I miejsca w konkursie "Smacznie i zdrowo. Najsmaczniejsze świąteczne pierogi.", organizowanym przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych i Miejski Dom Kultury w Radomsku, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Patronat nad imprezą objęła Poseł na Sejm RP Anna Milczanowska.

Koło Gospodyń Wiejskich w Kodrębie rozpoczęło swoją działalność w październiku 2019 i już odnosi sukcesy. Życzymy wielu inspiracji i realizacji planów.

O zwycięstwo w konkursie ubiegały się: Koło Gospodyń Wiejskich ZAPOLICZANKI, Koło Gospodyń Wiejskich KODRĄB, Koło Gospodyń Wiejskich KLUB KOBIET KREATYWNYCH W BRZOSTKU I GAJU, Koło Gospodyń Wiejskich SZPRYCHY w Niedośpielinie, Koło Gospodyń Wiejskich GERTRUDÓWIANKI w Gertrudowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Kolonii Myśliwczów, Koło Gospodyń Wiejskich w Rogach.

Relację fotograficzną z imprezy można zobaczyć na:

www.mdkradomsko.pl/2019/12/10/swiatecznie-i-zdrowo-pokazy-filmowe-degustacje-animacje-dla-dzieci/

Świąteczne spotkanie w GOK

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia tj. 19 i 20 grudnia 2019 w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się świąteczne warsztaty, podczas których zarówno dzieci jak i dorośli tworzyli pachnące stroiki. Dodatkowo grupa dorosłych wykonała również lampiony do dekoracji świątecznego stołu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach i niezwykle świąteczną atmosferę.

Na kolejne warsztaty zapraszamy w 2020 roku. O terminach będziemy informować na stronie Urzędu Gminy Kodrąb.

Życzymy wszystkim Państwu zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt!

Warsztaty tworzenia ozdób choinkowych

Przedświąteczne warsztaty dla dzieci miały miejsce 13 grudnia 2019 r. Gminny Ośrodek Kultury w Kodrębie zamienił się w „fabrykę ozdób choinkowych”. Dzieci własnoręcznie wykonały pudełeczko na prezent dla bliskiej osoby oraz zrobiły z papieru diamenty. Efektem ich pracy były pięknie przyozdobione diamenty, które mogły zabrać ze sobą do domu i przystroić nimi Bożonarodzeniowe drzewko.

Przypominamy, że kolejne warsztaty dla dzieci odbędą się 20 grudnia o godz. 16.30.

HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW - GMINA KODRĄB - I - VI 2020 r.

INFORMACJA dla rolników Gminy Kodrąb - kurs chemizacyjny

Urząd Gminy w Kodrębie wraz z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Radomsku organizują jednodniowy uzupełniający (dla rolników, którym upłynął okres ważności zaświadczenia o ukończeniu kursu) kurs chemizacyjny z zakresu stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy.

Kurs odbędzie się w dniu 9 stycznia 2020 r. o godz. 9.00 w Gminnym Centrum Informacji w Dmeninie.

Zainteresowanych rolników prosimy o kontakt w Gminnym Centrum Informacji w Dmeninie osobiście bądź tel. 44/738-34-82 do dnia 7 stycznia 2020 r.

Czekoladowe warsztaty dla dorosłych w GOK

12 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty rękodzielnicze dla dorosłych. Uczestniczki pod okiem instruktora wykonywały ozdobne opakowania na świąteczne prezenty. „Czekoladowniki” ozdabiane były metodą quillingu. Warsztaty stały się okazją nie tylko do spędzenia wolnego czasu, ale również wzajemnego poznania się, rozmów oraz integracji lokalnej społeczności.

Kolejne warsztaty dla dorosłych odbędą się 19 grudnia, o godz.16.30. Ilość miejsc ograniczona. Temat warsztatów związany będzie ze Świętami Bożego Narodzenia.

Uwaga! Osoby, które wypełniły deklarację uczestnictwa w warsztatach i były obecne 12 grudnia nie muszą ponownie się zapisywać, mają zapewnione miejsce na kolejnych.

Zapraszamy!

Młodzi aktorzy w GOK

6 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Kodrębie dzieci z oddziału przedszkolnego pięciolatków i sześciolatków z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kodrębie, zaprezentowały spektakl o Świętym Mikołaju, któremu skradziono świąteczne prezenty. Na szczęście, jak to zwykle w bajkach bywa i ta historia zakończyła się happy endem.

Na scenie wystąpiło ponad 40 młodych aktorów, przygotowanych przez nauczycieli i wychowawców z oddziałów przedszkolnych w Kodrębie.

 

Informacja

Informujemy, iż 24 grudnia 2019 r. (wigilia Bożego Narodzenia) Urząd Gminy w Kodrębie będzie nieczynny. Jednocześnie powiadamiamy, że dniem pracy Urzędu będzie 7 grudnia 2019 r. (sobota) w godzinach 7.30 - 16.00

Przebudowa drogi gminnej Wólka Pytowska - Hamborowa

Kolejna inwestycja za nami !! 🤩🤩😍 Tym razem zakończyliśmy przebudowę drogi gminnej Wólka Pytowska - Hamborowa. Mieszkańcy otrzymali do użytkowania na odcinku ponad 1,2 km jezdnię o szerokości 4,5 m i obustronnie utwardzone pobocza. Wykonano również kompletne oznakowanie pionowe drogi. Cała inwestycja wyniosła ponad 603 000,00 zł z czego kwota 483 044,00 zł to dotacja otrzymana przez Gminę Kodrąb z Funduszu Dróg Samorządowych.

GOK zaprasza na Warsztaty!

Gminny Ośrodek Kultury w Kodrębie ogłasza nabór na Warsztaty rękodzieła.

Zapisać można się osobiście w siedzibie GOK  lub pod nr telefonu :

799 012 456, 799 038 840, w godzinach pracy administracyjnej tj.:

poniedziałek 9.00-17.00, wtorek 9.00-17.00, środa 9.00-17.00, czwartek 10.00-18.00, piątek 9.00-17.00.

Terminy warsztatów:

13, 20 grudnia (piątek) 2019 r., godz. 16.30 – warsztaty rękodzieła dla dzieci (6-12lat);

13, 20 grudnia (piątek) 2019 r., godz. 18.00 – warsztaty rękodzieła dla młodzieży (13-17 lat);

12, 19 grudnia (czwartek) 2019 r., godz. 16.30 - warsztaty rękodzieła dla dorosłych.

Czas trwania warsztatów 90 min. Tematyka zajęć związana będzie ze Świętami Bożego Narodzenia.

Uwaga: Osoby, które chcą uczestniczyć w zajęciach obowiązane są do wypełnienia deklaracji uczestnictwa w warsztatach z rękodzieła artystycznego, w przypadku osób niepełnoletnich stosowne zgody podpisują rodzice.

Deklaracje dostępne w siedzibie GOK, ul. Niepodległości 9A, Kodrąb.

„Złote Gody” w Gminnym Ośrodku Kultury w Kodrębie

22 listopada 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kodrębie, swój jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego świętowało 14 par z terenu Gminy Kodrąb. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kodrębie. Pięćdziesiąt lat spędzonych wspólnie w małżeństwie, to okazja do wspomnień, przemyśleń i wspólnego świętowania. Tylko ci, którzy spędzili ze sobą tyle lat, wiedzą, że pomimo chwil trudnych i napotykanych przeciwności losu, warto być z drugim człowiekiem na dobre i na złe. Pełne serdeczności i ciepła życzenia złożyła jubilatom Pani Wójt Bożena Krawczyk, podsumowując je przepięknym cytatem, którego autorem jest Auguste Becannte:

„Nie wystarczy pokochać,

trzeba jeszcze umieć

wziąć tę miłość w ręce,

i przenieść ją przez całe życie.”

Jubilatom zostały wręczone pamiątkowe medale. Były również kwiaty, upominki, pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek przy kawie.

Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji dnia Pracownika Socjalnego życzymy wszystkim osobom zaangażowanym w prace socjalne niesłabnącego entuzjazmu, wiary w drugiego człowieka, siły w codziennej pracy i satysfakcji z niesienia pomocy innym.

Turniej o Puchar Wójta Gminy Kodrąb

Wójt Gminy Kodrąb zaprasza do udziału w turnieju halowej piłki o Puchar Wójta Gminy Kodrąb, który odbędzie się 6 grudnia 2019 r. (piątek) o godzinie 17.30 na hali sportowej znajdującej się przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kodrębie.⚽️⚽️🏆🏆

 

Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Kodrębie!

Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Kodrębie
przy ul. Niepodległości 9A.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek 900-1700

Wtorek 900-1700

Środa 900-1700

Czwartek 1000-1800

Piątek 900-1700

Można u nas skorzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu na stanowiskach komputerowych w Sali dydaktycznej.

Zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe do zapisywania się na warsztaty rękodzieła.

Zachęcamy Państwa do współtworzenia oferty kulturalnej GOK. Propozycje można zgłaszać bezpośrednio w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury lub na adres gok(at)gminakodrab.pl

O dokładnych terminach zajęć oraz innych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco na stronie Urzędu Gminy Kodrąb oraz na Facebooku.

11 listopada w Kodrębie

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest co roku 11 listopada. Podobnie jak w całej Polsce, również w Kodrębie mieszkańcy gminy świętowali odzyskanie niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Kodrębie, pod kierunkiem nauczycieli. Uczestnicy obchodów: przedstawiciele władz gminy, samorządu, OSP, członkowie stowarzyszenia Wspólny Samorząd, PSL-u, harcerze oraz mieszkańcy gminy, wzięli udział w uroczystej mszy św. w Kościele św. Jadwigi Śląskiej w Kodrębie. Zgromadzeni przyłączyli się do akcji „Niepodległa do hymnu” i wspólnie odśpiewali „Jeszcze Polska nie zginęła...”. Na zakończenie uroczystości, pod obeliskiem upamiętniającym ofiary poległe w obronie naszego kraju, znajdującym się na miejscowym cmentarzu, złożono kwiaty i zapalono znicze.

Zapraszamy na Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW GMINY KODRĄB

USUWANIE FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ

Urząd Gminy w Kodrębie informuje wszystkich rolników zainteresowanych usunięciem odpadów pochodzących z działalności rolniczej:

• folia rolnicza

• siatka do balotów

• sznurek do balotów

• opakowania po nawozie

• opakowania typu Big Bag

o możliwości składania wniosków w terminie od dnia 04.11.2019 r. do 15.11.2019 r. w Gminnym Centrum Informacji w Dmeninie w godz. 7.30-15.30 (poniedziałek – piątek).

Wniosek do pobrania poniżej lub w Gminnym Centrum Informacji.

wniosek-folie.docx

wniosek-folie.pdf

Informacja

Nadleśnictwo Radomsko informuje, że w dniu 23 października 2019r. o godzinie 10.00, w Szkółce Leśnej w Strzałkowie (adres: Grzebień 41e, 97-500 Radomsko) odbędzie się spotkanie informacyjne w zakresie zwalczania afrykańskiego pomoru świń z elementami bioasekuracji skierowane do leśników, myśliwych, rolników i społeczności lokalnej z obszaru administracyjnego nadleśnictwa radomsko, gdzie afrykański pomór świń jeszcze nie występuje.

Jednocześnie ze względów organizacyjnych, prosimy o potwierdzenie przybycia na spotkanie wraz z podaniem liczby uczestników do dnia 18.10.2019r., mailowo na adres: eryk.kowalski@lodz.lasy.gov.pl .

Wypłacamy zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy informuje, iż w kasie urzędu w dniach 22-31 października 2019 roku jest wypłacamy zwrot podatku akcyzowego należny producentom rolnym. Należności należy odebrać osobiście lub przez osobę posiadającą pisemne upoważnienie od producenta rolnego.

Dzień Służby Zdrowia

Z okazji Dnia Służby Zdrowia wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i pozostałym pracownikom służby zdrowia pragniemy złożyć wyrazy uznania i wdzięczności za pełną poświęcenia służbę na rzecz drugiego człowieka. Życzymy Państwu, aby na co dzień otaczała Was wyłącznie serdeczność i życzliwość tych, których spotykacie na swoich życiowych drogach oraz satysfakcji z pracy zawodowej i samych pomyślności w życiu osobistym.

Dzień Edukacji Narodowej!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty, satysfakcji z wykonywanej pracy, wielu sukcesów zawodowych i cierpliwości w dążeniu do wyznaczonego celu. Niech Państwa aktywna i twórcza postawa znajduje wśród społeczności uznanie i szacunek. A sukcesy uczniów niech wynagrodzą Wam trud, jaki wkładacie w edukację przyszłych pokoleń.

Gratulacje dla Bocianiego Gniazda!

Pragniemy serdecznie pogratulować właścicielom Restauracji Bocianie Gniazdo, za zajęcie III miejsca w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu Sposób na Sukces, w kategorii indywidualnej na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich, zorganizowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Dziękujemy za godne reprezentowanie Gminy Kodrąb oraz promowanie jej walorów. Życzymy Państwu dalszych sukcesów osobistych i zawodowych.

Umowa na dofinansowanie Przebudowy drogi gminnej Wólka Pytowska – Hamborowa została podpisana

17 września 2019 r. podpisano umowę na dofinansowanie Przebudowy drogi gminnej Wólka Pytowska – Hamborowa. Całkowita wartość zadania wynosi 660.681,00 zł , w tym dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych 528.544,00 zł, wkład własny gminy 132.137,00 zł.

Informacja Urzędu Gminy w Kodrębie

Szanowni Państwo!!

Nastąpiła zmiana numeru konta bankowego na wpłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Kodrąb.

Nowy numer konta bankowego to: 82 8980 0009 2030 0012 8720 0014

Prosimy o dokonywanie wpłat na nowy numer konta.

Jeremie 2 – preferencyjne pożyczki dla przedsiębiorstw, osób bezrobotnych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz jednostek samorządu terytorialnego

załacznik_do_pisma_do_JST_województwa_łódzkiego_Jeremie_2.pdf

80 rocznica śmierci lotników

1 września 2019 r. przy Kościele w Bugaju odbyły się obchody upamiętniające 80 rocznicę zestrzelenia nad miejscowością Bugaj lotników Polskiej 55 Eskadry Bombowej 5 Pułku Lotniczego w Lidzie. Podporucznik obserwator Czesław Podogrodzki oraz kapral strzelec Bolesław Leśniewski ponieśli śmierć na miejscu, katastrofę przeżył tylko plutonowy pilot Henryk Borys.

Mszę św. w intencji poległych w obronie Ojczyzny odprawił ks. Czesław Ptaszek.

Po mszy odbyła się uroczystość, podczas której złożono kwiaty i zapalono znicze, oddając tym samym symboliczny hołd poległym w walce o wolność naszej Ojczyzny.

Zaproszenie na szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczych Straży Pożarnych

Najbliższe szkolenie:

- dla MODUŁU I odbędzie się w Gomunicach w dniu 10.09.2019 r.

- dla MODUŁU II odbędzie się w Gomunicach w dniu 17.09.2019 r.

- dla MODUŁU III odbędzie się w Gomunicach w dniu 24.09.2019 r.

Formularze zgłoszenia do pobrania poniżej.

Formularz_zgłoszenia.doc

Formularz_zgłoszenia.pdf

Zgoda_na_przetwarzanie_danych_osobowych.pdf

Europejski_Fundusz_Rolny_na_rzecz_Rozwoju_Obszarów_Wiejskich_1.jpg

Zaproszenie_na_szkolenie.pdf


Zapraszamy na Dożynki Gminne

Informacja

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż z uwagi na uciążliwe upały

w terminie od dnia 27 sierpnia 2019 r. do dnia 29 sierpnia 2019 r.

Urząd Gminy Kodrąb, będzie czynny dla interesantów

w godzinach: od 7:30 do 14:00.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 

Zawody Sportowo-Pożarnicze

Serdecznie zapraszamy na zmagania strażaków ochotników z terenu Gminy Kodrąb w gminnych zawodach-sportowo pożarniczych, które odbędą się 11 sierpnia w miejscowości Feliksów.

Informacja

Urząd Gminy w Kodrębie

w dniu 29. 07. 2019 r. (poniedziałek)

będzie czynny w godzinach 7.30 do 14.00.

 

Zaproszenie na spotkanie informacyjne

Ocena jakości wody- wodociąg w Woli Malowanej

77 rocznica mordu hitlerowców w czasie II wojny światowej na okolicznych mieszkańcach

Przedstawiciele Urzędu Gminy w Kodrębie, Rady Gminy oraz sołectwa Dmenin wspólnie upamiętnili dziesięciu niewinnych Polaków straconych 17 lipca 1942 roku w miejscowości Dmenin. Pod pomnikiem ofiar zbrodni hitlerowskiej złożono kwiaty oraz zapalono znicze.

SUSZA ROLNICZA 2019 ROK

 INFORMACJA  DLA  ROLNIKÓW

 z dnia 12 lipca 2019 roku

      Wójt Gminy Kodrąb informuje właścicieli i posiadaczy gospodarstw rolnych, że w związku z wystąpieniem suszy na terenie Gminy Kodrąb ogłoszonej w oparciu o wskaźniki klimatycznego bilansu wodnego obrazujące aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą dla poszczególnych upraw można występować również  o oszacowanie strat w uprawach kukurydzy na ziarno i kukurydzy na kiszonkę na I kategorii glebowej obejmującej gleby  klasy V i VI oraz  rzepaku i rzepiku na II kategorii glebowej obejmującej gleby  klasy IV - zobrazowane  na mapie kategorii glebowych, dostępnej na stronie internetowej IUNG Puławy www.susza.iung.pulawy.pl

      Powyższa zmiana wynika z danych ujętych w systemie monitoringu suszy obejmujących  kolejny - szósty okres raportowania, który ukazał się w dniu 12 lipca 2019 r.  na stronie internetowej IUNG Puławy.

Według komunikatu IUNG Puławy z dnia 12 lipca 2019r. (raport     Nr VI ) uprawami objętymi szacowaniem start na terenie Gminy Kodrąb są:

·        zboża jare   w I kategorii  glebowej;

·        kukurydza na ziarno w I kategorii glebowej;

·        kukurydza na kiszonkę w I kategorii glebowej;

·        rzepak  i rzepik  w  I  i II kategorii glebowej;

·        krzewy owocowe  w  I kategorii glebowej.

Wnioski o szacowanie szkód przez komisję w gospodarstwach rolnych można składać w Urzędzie Gminy Kodrąb do 19 lipca
2019 roku
.

INFORMACJA dot. jakości wody

komunikat_Państwowego_Powiatowego_Inspektora_Sanitarnego_w_Radomsku.pdf

Apel KRUS do rolników

Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Łodzi oraz Placówka Terenowa KRUS w Radomsku apelują:

Nie daj się wkręcić i zgłaszaj wypadki bezzwłocznie!

Rozpoczął się okres wakacyjny. Dla rolników to czas nasilonych prac polowych. Pośpiech, nieuwaga, zmęczenie i warunki pogodowe zwiększają ilość zagrożeń przy pracy rolniczej.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2019 roku prowadzi akcję „Nie daj się wkręcić”, która ma na celu ograniczenie zagrożeń wypadkowych podczas użytkowania ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych.

Więcej informacji w pliku znajdującym się poniżej.

 

Apel_do_rolnikow_KRUS_w_Radomsku.pdf

SUSZA ROLNICZA- 2019 ROK

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW GMINY KODRĄB

SUSZA ROLNICZA 2019 ROK

Wójt Gminy Kodrąb informuje właścicieli gospodarstw rolnych, że w związku ze stwierdzeniem suszy na terenie województwa łódzkiego potwierdzonej wskaźnikami klimatycznego bilansu wodnego, określonymi w ramach monitoringu suszy rolniczej przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach (IUNG) wystąpiło na terenie naszej Gminy zagrożenie suszą rolniczą, obejmującą następujące uprawy na glebach kategorii I (klasa V i VI):

- zboża ozime,

- zboża jare,

- rzepak i rzepik,

- krzewy owocowe

Informacje na temat zagrożenia suszą na poziomie gminy dostępne są na stronie: www.susza.iung.pulawy.pl/tabele/1012072/

Wniosek o szacowanie szkód przez komisję w gospodarstwach rolnych powstałych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego można składać do 19 lipca 2019 roku. Gminna Komisja ds. szacowania szkód w gospodarstwach będzie szacowała poniesione straty przed zbiorem upraw.

Wymagane dokumenty do wniosku rolnika:

- wniosek o szacowanie szkód przez komisję,

- oświadczenie Nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach,

- oświadczenie Nr 2 o produkcji zwierzęcej towarowej i poniesionych szkodach,

- wydruk wniosku o dopłaty bezpośrednie na 2019 rok z aplikacji e-Wniosek Plus oraz kopia wypisu z ewidencji gruntów dotycząca działki dotkniętej suszą rolniczą.

Wnioski wraz z załącznikami dostępne są w Urzędzie Gminy w Kodrębie – pok. 23, w Gminnym Centrum Informacji w Dmeninie oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy Kodrąb.

 

oswiadczenie_nr_1_o_strukturze_upraw_i_p_2.pdf

oswiadczenie_nr_2_o_produkcji_zwierzecej_2.pdf

wniosek_o_oszacowanie_szkod_przez_komisj_4.pdf

Zaproszenie na spotkanie

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Rzejowicach

Poznajecie ten obiekt? ;) Trwa właśnie remont świetlicy w Rzejowicach. Gmina Kodrąb pozyskała na realizację tego zdania fundusze z LGD ''BUD-UJ RAZEM''. Remont świetlicy zostanie zakończony do 15 sierpnia bieżącego roku.

Zakończono budowę oczyszczalni ścieków w Dmeninie

Koniec czerwca to czas zakończenia budowy oczyszczalni ścieków w miejscowości Dmenin. Koszt inwestycji to ponad 2 miliony złotych. Realizacja inwestycji była możliwa przy wsparciu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrorny Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

Zaproszenie na szkolenie dla rolników

INFORMACJA

Urząd Gminy w Kodrębie

w dniu 01. 07. 2019 r. (poniedziałek)

będzie czynny w godzinach 7.30 do 14.00,

sekretariat urzędu będzie czynny w godzinach 7.30 do 15.00

 

INFORMACJA

Informujemy, że Urząd Gminy w Kodrębie

w dniu 25.06 2019r. (wtorek) będzie czynny w godzinach 7.30 do 14.30

w dniu 26.06.2019r. (środa) będzie czynny w godzinach 7.30 do 14.00

Radni udzielili absolutorium Wójtowi Gminy Kodrąb

Na X sesji Rady Gminy Kodrąb, która odbyła się 24 czerwca 2019 r. radni debatowali nad Raportem o stanie Gminy Kodrąb. Podjęli uchwałę i udzielili wotum zaufania Wójtowi Gminy Kodrąb- Pani Bożenie Krawczyk. Na sesji odczytano pozytywną opinię Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy Kodrąb oraz pozytywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi o sprawozdaniu Wójta Gminy Kodrąb z wykonania budżetu za 2018 rok. Radni udzielili absolutorium Wójtowi Gminy Kodrąb. Serdecznie gratulujemy.

Przekazano do użytku świetlicę wiejską w Lipowczycach

W niedzielę 23 czerwca 2019 r. Wójt Gminy Kodrąb Bożena Krawczyk przekazała mieszkańcom do użytku świetlicę wiejską w Lipowczycach. W uroczystości brali udział przedstawiciele samorządu, radni, Koło Gospodyń Wiejskich w Lipowczycach oraz mieszkańcy Lipowczyc i z terenu Gminy Kodrąb. Świetlicę poświęcił ksiądz proboszcz parafii Kodrąb Adam Tkacz.

Cała inwestycja została wykonana z środków własnych gminy i wynosiła 472.465,81 zł , natomiast wyposażenie świetlicy zostało zakupione w ramach środków pozyskanych z Lokalnej Grupy Działania „BUD-UJ RAZEM” i wynosiło 31.570,00 zł.

 

Turniej Siatkówki Plażowej

W niedzielę 23 czerwca 2019 r. przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kodrębie odbył się Turniej Siatkówki Plażowej mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Kodrąb.

W turnieju wzięło udział dziesięć par.

Zwycięzcom gratulujemy!

 

Spotkanie dotyczące zasad oceniania i wyboru projektów przez LGD

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie dla mieszkańców LGD „BUD-UJ RAZEM” - dotyczące zasad oceniania i wyboru projektów przez Stowarzyszenie LGD „BUD-UJ RAZEM” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Program szkolenia:

1. Omówienie celów, przedsięwzięć, wskaźników Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR) Stowarzyszenia LGD „BUD-UJ RAZEM” na lata 2014-2020.

2. Omówienie kryteriów wyboru operacji dla Poddziałania 19.2- Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Spotkania stanowią element realizacji Planu Komunikacji zgodnie ze Strategią Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania

„BUD-UJ RAZEM” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

INFORMACJA

W dniu 21.06.2019 r. (piątek)

Urząd Gminy w Kodrębie

będzie czynny w godzinach 7.30 - 14.00

Spotkanie regionalne w Piotrkowie Trybunalskim

Zaproszenie do udziału w siatkówce plażowej

Wójt Gminy Kodrąb zaprasza

do udziału w turnieju o Puchar Wójta Gminy Kodrąb,

w siatkówce plażowej mężczyzn,

który odbędzie się 23 czerwca 2019 r. (niedziela)

o godzinie 13.00 na boisku sportowym,

znajdującym się przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kodrębie.

Serdecznie zapraszamy!

 

Ogłoszenie

HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW - GMINA KODRĄB - VII - XII 2019 r.

Piknik Rodzinny

W niedzielne popołudnie 9 czerwca 2019 r. odbył się Piknik Rodzinny Mieszkańców Gminy Kodrąb. Na najmłodszych uczestników czekało wiele atrakcji. Wszystkim obecnym dziękujemy za wspólną zabawę.Jak zachowywać się w czasie upałów ?

 

Prosimy chronić się przed upałem:

unikać wychodzenia z domu i wysiłku fizycznego w trakcie szczególnie upalnych godzin (jeśli musisz wyjść, pozostawaj w cieniu);

ograniczaj spacery z dziećmi w godzinach 10-16, staraj się by nie wykonywały intensywnych wysiłków;

noś nakrycie głowy, luźne, bawełnie ubranie w jasnych kolorach;

noś ze sobą butelkę wody;

zasłaniaj okna eksponowane na słońce;

zamykaj okna, jeśli na zewnątrz jest cieplej niż we wnętrzu budynku, otwieraj je w nocy wywołując przepływ powietrza;

w domu przebywaj w najchłodniejszych pomieszczeniach;

jeśli nie możesz przebywać w domu, staraj się wchodzić często do chłodnych, klimatyzowanych pomieszczeń (jak supermarkety, kina, muzea itp.);

regularnie bierz chłodną kąpiel lub prysznic, zwilżaj skórę wielokrotnie w ciągu dnia;

pij jak najwięcej wody, soków owocowych;

jedz zgodnie z przyzwyczajeniem ale potrawy lekkostrawne, dużo warzyw i owoców;

nie pij alkoholu!

nie wahaj się zasięgnąć rady lekarza lub farmaceuty zwłaszcza gdy przyjmujesz leki bez recepty lub zamierzasz przyjmować;

zgłoś się do lekarza gdy zauważysz u siebie następujące objawy: ból, zawroty, głowy, osłabienie, nudności, wymioty, kurcze mięśni (zwłaszcza brzucha i nóg);

nie wahaj się poprosić o pomoc sąsiadów;

dowiedz się jak czuję się osoba samotna lub chora mieszkająca w Twoim sąsiedztwie. Zachęć je do jedzenia i picia;

pamiętaj o bezpiecznej kąpieli;

nie skacz na głowę do zbiorników wodnych;

pamiętaj o stopniowym schłodzeniu ciała przed pływaniem.

Przypominamy tel. alarmowe 112 lub 999

XVI edycja Konkursu Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego

Szanowni Państwo,

w związku z kolejną, XVI edycją Konkursu Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego, zwracam się z uprzejmą prośbą o zgłaszanie kandydatów do Konkursu w następujących kategoriach:

- Ład organizacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu,

- Mikro i małe przedsiębiorstwo,

- Gospodarstwo rolne,

- Innowacyjność.

Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego jest wyrazem uznania dla przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych oraz autorów innowacji z województwa łódzkiego za ich wkład w unowocześnianie i rozwój gospodarki regionu. Nagroda sprzyja także prezentacji i promocji działań prowadzących do sukcesów gospodarczych jej uczestników.

Udział w Konkursie jest bezpłatny. Nagroda ma charakter honorowy. Warunki zgłaszania kandydatów oraz formularze wniosków zawarte są w Regulaminie Nagrody, dostępnym na stronie internetowej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi; www.lodzkie.eu w banerze Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego na rok 2019. Wybrany i wypełniony wniosek (wnioski w załączeniu) należy przesłać do dnia 15 lipca 2019 roku w formie elektronicznej na poniższy adres:

ngwl(at)lodz.uw.gov.pl

Nagroda_Gospodarcza_Wojewody_Łódzkiego_–_Regulamin_Konkursu.doc

zal_2_wniosek_ład_organizacyjny_i_społeczny.docx

zal_3_wniosek_mikro_i_male_przedsiębiorstwo.docx

zal_4_wniosek_gospodarstwo_rolne.docx

zal_5_wniosek_innowacyjność.docx

Zaproszenie na Piknik Rodzinny Mieszkańców Gminy Kodrąb


Zaproszenie


Spotkanie w sprawie możliwości dofinansowań paneli fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych

Informacja

Ministerstwo Zdrowia informuje, że uruchomiono usługę dla obywateli – Internetowe Konto Pacjenta (IKP), które jest dostępne pod linkiem  https://pacjent.gov.pl

Dzięki temu kontu w łatwy sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych. Zapraszamy do korzystania z konta.

Wybory Sołtysów

W okresie od 17.05.2019 r. do 28.05.2019 r. we wszystkich sołectwach Gminy miały miejsca zebrania wiejskie, podczas których odbyły się wybory Sołtysów i Rad Sołeckich. Poniżej przedstawiamy nowo wybranych sołtysów w poszczególnych sołectwach:

1. Sołectwo Bugaj - Antopol - Urszula Kaczmarczyk

2. Sołectwo Dmenin - Michał Olczyk

3. Sołectwo Feliksów - Ewelina Stępień

4. Sołectwo Florentynów - Olga Bryl

5. Sołectwo Gosławice - Ewa Miałkowska

6. Sołectwo Józefów - Zofia Staniec

7. Sołectwo Klizin - Sławomir Pająk

8. Sołectwo Kodrąb - Emilia Jędrzejczyk

9. Sołectwo Konradów - Katarzyna Markowska

10. Sołectwo Kuźnica - Waldemar Stasiński

11. Sołectwo Lipowczyce - Sławomir Filikowski

12. Sołectwo Łagiewniki - Sylwia Dworzyńska

13. Sołectwo Rzejowice - Małgorzata Trzeciak

14. Sołectwo Smotryszów - Kamila Włodara

15. Sołectwo Widawka - Waldemar Kosiński

16. Sołectwo Wola Malowana - Zbigniew Jasnos

17. Sołectwo Zakrzew - Jolanta Gliźniewicz

18. Sołectwo Zapolice - Tadeusz Podsiadły

19. Sołectwo Żencin - Elżbieta Suwart

Serdecznie gratulujemy nowo wybranym sołtysom i życzymy owocnej pracy na rzecz lokalnej społeczności :)

Dotacje na realizację grantów sołeckich

W dniu 28 maja 2019 roku Sejmik Województwa Łódzkiego przyjął uchwałę w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich. Gmina Kodrąb pozyskała dofinansowanie na 3 granty w wysokości po 10 000,00 zł każdy na realizację następujących działań:

1. W miejscowości Rzejowice w świetlicy wiejskiej zostanie zamontowana klimatyzacja.

2. W miejscowości Lipowczyce ogrodzona zostanie nowo wybudowana świetlica wiejska.

3. Sołectwo Smotryszów zakupi namioty na potrzeby imprez plenerowych.

Dzień Samorządu Terytorialnego

Dzień Matki


JUBILEUSZOWA WYMIANA Z KODRĘBA W LANGEN

W dniach od 9 do 16 maja w miejscowości Langen w ramach rewizyty wymiany polsko-niemieckiej gościło czternastu uczniów i dwóch opiekunów Publicznej Szkoły Podstawowej z Kodręba.

 Szkoła współpracuje aktywnie od 2003 z dwiema szkołami: Adolf-Reichwein-Schule i Dreicheichgymnasium z niemieckiego Langen. Owocem tej współpracy jest jubileuszowe dziesiąte spotkanie w ramach realizowanych projektów. 

Młodzież miała możliwość spędzenia ośmiu dni w niemieckich rodzinach poznając zwyczaje dnia codziennego oraz rozwijania kompetencji i sprawności językowej. W ramach przygotowanego przez stronę niemiecką programu nasi uczniowie zwiedzili Frankfurt nad Menem, Mainz (muzeum Gutenberga), a także urokliwe miasteczko Colmar i zamek Hohe Königsburg. W Strasburgu mogli zapoznać się z funkcjonowaniem parlamentu europejskiego.

Młodzież została zaproszona na spotkanie do burmistrza miasta Langen, dla którego wymiana jest nie tylko projektem językowym, a przede wszystkim kulturowym mającym na calu zbliżenie obu narodów. Uczniowie uczestniczyli w licznych zajęciach integracyjnych połączonych z rozwiązywaniem quizów. Dla młodych ludzi było to wyjątkowe przeżycie i zdobycie nowych doświadczeń, które będą  motywacją do dalszego rozwijania znajomości języków obcych oraz otwartości na wielokulturowość.

Bezpłatne szkolenie do przedsiębiorców

Szanowni Państwo,

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego wraz z Google Internetowe Rewolucje zapraszają do udziału w bezpłatnym szkoleniu adresowanym do przedsiębiorców, które odbędzie się w siedzibie RIPH w Radomsku ul. Kościuszki 6 sala konferencyjna 218, w dniu 24 maja 2019 r. w godzinach 10:00 – 13:30 

Szkolenie jest częścią Projektu realizowanego w formule cyklu spotkań Doradcy Google Internetowe Rewolucje z przedsiębiorcami z województwa łódzkiego.

Szkolenie nakierowane jest na wsparcie przedsiębiorców w zakresie optymalizacji procesu internacjonalizacji oraz wiedzy o narzędziach eksportowych stworzonych przez Google, takich jak Market Finder, Consumer Barometer czy Google Trends. Narzędzia te mają ułatwić firmom określanie potencjalnych zagranicznych rynków, poznanie zwyczajów użytkowników internetu danego kraju i dzięki temu podjąć świadomą decyzję o rozwoju zagranicznym. Przedsiębiorca będzie miał  również możliwość skorzystania z indywidualnych, bezpłatnych konsultacji z doradcą Google Internetowych Rewolucji. Podczas konsultacji każdy przedsiębiorca będzie miał możliwość przejścia przez listę kroków, które pomogą w podjęciu decyzji eksportowych. Doradca pomoże także w przygotowaniu planu wejścia firmy na nowe rynki zagraniczne. Panel prowadzony będzie przez Panią Bogusię Jarzębowską Doradcę w programie Google Internetowe Rewolucje.

W spotkaniu weźmie udział także Pan Andrzej Misiak Prezes Wojewódzkiego Centrum Arbitrażu i Mediacji w Łodzi, który opowie o ułatwieniach dla przedsiębiorców w zakresie rozwiązywania sporów w obrocie gospodarczym czyli o mediacjach.

Dopełnieniem spotkania będzie udział przedstawicieli Operatorów bonów rozwojowych.

Agenda spotkania:

10:00 -  Rejestracja uczestników, kawa powitalna

10:30 -  Prezentacja narzędzi wsparcia przedsiębiorców Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

10:45 - Google Internetowe Rewolucje – Bogusia Jarzębowska - Doradca w projekcie Google Internetowe Rewolucje
12:15 - Mediacje jako alternatywny sposób rozwiązywania sporów sądowych – Andrzej Misiak – Prezes Wojewódzkiego Centrum Arbitrażu i Mediacji w Łodzi
13:15 – Networking

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://cib.lodzkie.pl/rewolucje-2019/

Spotkanie dotyczące zasad oceniania i wyboru projektów przez LGD

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie dla mieszkańców LGD „BUD-UJ RAZEM” -  dotyczące zasad oceniania i wyboru projektów przez Stowarzyszenie LGD „BUD-UJ RAZEM” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata  2014-2020.

 Program szkolenia:

 1.     Omówienie celów, przedsięwzięć, wskaźników Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR) Stowarzyszenia LGD „BUD-UJ RAZEM” na lata 2014-2020.

 2.     Omówienie kryteriów wyboru operacji dla Poddziałania 19.2- Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Spotkania stanowią element realizacji Planu Komunikacji zgodnie ze Strategią Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ RAZEM”  w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Ogłoszenie o możliwości składania uwag na realizację zadania publicznego pn. "Dzień Rodzinny Zapolice 2019"

ogłoszenie.pdf

formularz_uwag.pdf

oferta_realizacji_zadania_publicznego_KGW_Zapoliczanki.pdf

Obchody 110-lecia jednostki OSP Smotryszów

INFORMACJA

Rolniku‼

Przypominamy, że ARiMR przyjmuje elektroniczne eWniosekPlus Wnioski o przyznanie płatności na rok 2019 - tylko do 15 maja. Zostało już niewiele czasu!

 Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: https://bit.ly/2Iosimy
 Filmy instruktażowe: https://bit.ly/2Td0hPN

Ogłoszenie o możliwości składania uwag na realizację zadania publicznego pn. "Spotkanie inauguracyjno - integracyjne"

ogłoszenie_o_możliwości_składa_uwag.pdf

formularz_uwag.pdf

formularz_uwag_-_wersja_edytowalna.doc

oferta_KGW_Lipowczyce.pdf

Plener Fotograficzny „ERA Travel przez Powiat Radomszczański”

 

Harmonogram pleneru ERA Travel przez Powiat Radomszczański
Niedziela 28 kwietnia:
09:00 – 09:30 otwarcie pleneru fotograficznego plac przed Urzędem Gminy w Kodrąbie, informacje ogólne dla uczestników
09:30 – 13:30 fotografowanie terenu gminy Kodrąb (miejsca zostaną przekazane podczas spotkania informacyjnego)
13:30 – 14:30 obiad, spotkanie integracyjne z udziałem władz Powiatu Radomszczańskiego, Urzędu Gminy Kodrąb, partnerów pleneru, wręczenie pamiątkowych materiałów promocyjnych
14:30 – 17:00 fotografowanie terenu gminy Kodrąb (miejsca zostaną przekazane podczas spotkania informacyjnego)
17:00 zakończenie pleneru

REGULAMIN PLENERU FOTOGRAFICZNEGO:
„ERA TRAVEL przez Powiat Radomszczański”
1. Informacje ogólne
1.1. Organizatorem Pleneru jest Starostwo Powiatowe w Radomsku 97-500 Radomsko ul. Leszka czarnego 22
1.2. Miejsce Pleneru: gmina Kodrąb
1.3. Termin Pleneru: 28 kwietnia 2019 r.
1.4. Wszelkie kwestie organizacyjne lub pytania związane z organizacją należy zgłaszać do Organizatora: Biuro Promocji Powiatu Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Radomsku, Marcin Kwarta, tel. +48 44 685 89 78, e-mail: turystyka@radomszczanski.pl,

2. Cel pleneru
2.1. Promowanie walorów turystycznych i kulturowych powiatu radomszczańskiego.
2.2. Zachęcenie mieszkańców do uprawiania tzw. „turystyki weekendowej”, turystyki jednego dnia.
2.3. Zachowanie dziedzictwa historycznego oraz kulturowego ziemi radomszczańskiej poprzez dokumentację fotograficzną piękna powiatu, krajobrazu, architektury, urbanistyki.
2.4. Propagowanie wśród mieszkańców powiatu sztuki fotografii, integrowanie środowisk zajmujących się fotografią zarówno tych początkujących, amatorów jak i zawodowców.

3. Warunki uczestnictwa
3.1. W Plenerze mogą wziąć udział wszyscy, którzy wyrażą wolę udziału w plenerze i zgłoszą się za pomocą dostępnych źródeł komunikacji z organizatorem i będą aktywnie uczestniczyć w programie Pleneru jako fotografowie.
3.2. Uczestnictwo w Plenerze jest bezpłatne.
3.3. Przejazd uczestnicy organizują we własnym zakresie. Uczestnicy nie pokrywają kosztów związanych z wymaganymi biletami wejściowymi oraz w spotkaniu integracyjnym w dniu pleneru, na spotkaniu zostaną przekazane powiatowe materiały promocyjne każdemu z uczestników.
3.4. W przypadku osób niepełnoletnich (w dniu rozpoczęcia Pleneru) wymagana jest zgoda opiekuna prawnego/organizacji zrzeszającej na uczestnictwo w Plenerze.
3.5. Uczestnicy zapewniają sobie sprzęt fotograficzny we własnym zakresie, nie jest to obowiązkiem organizatora.
3.6. Uczestnicy pleneru fotograficznego są ubezpieczeni (polisa nie obejmuje ubezpieczenia sprzętu/mienia). Ubezpieczeniem objęci są uczestnicy, którzy minimum trzy dni przed rozpoczęciem pleneru dostarczą za pośrednictwem emalia dane wymagane do ubezpieczenia: imię nazwisko, pesel, adres.
W przypadku braku danych wymaganych w ubezpieczeniu uczestnik bierze udział w plenerze na własną odpowiedzialność i nie będzie rościł żadnych praw do organizatora w przypadku następstwa nieszczęśliwych wypadków.
3.7. Uczestnicy pleneru fotograficznego deklarujący wjazd prywatnym samochodem osobowym na tereny leśne należące Lasów Państwowych Nadleśnictwo Radomsko podczas trwania pleneru, proszeni są o dostarczenie za pośrednictwem emalia: marki i nr rej pojazdu minimum 7 dni przed rozpoczęciem pleneru celem wystąpinia o stosowne pozwolenia.

4. Prace poplenerowe
4.1. Uczestnicy zgłaszając swoje uczestnictwo zobowiązują się do udostępnienia organizatorom (nie później niż 14 dni od zakończenia pleneru poprzez przesłanie fotografii droga elektroniczną na adres turytyka@radomszczanski.pl co najmniej trzech fotografii wykonanych w trakcie trwania Pleneru lub prac powstałych w oparciu o fotografie wykonane w trakcie trwania Pleneru.
Format prac – plik jpg o długości krótszego boku minimum 2000px o rozmiarze minimum 1,5 MB.
4.2. Uczestnicy udzielają na rzecz organizatorów oraz partnerów Pleneru nieodpłatnej licencji na niewyłączne, nieograniczone czasowo i terytorialnie wykorzystanie prac w następujących polach eksploatacji, mających na celu promowanie Powiatu Radomszczańskiego, Pleneru i kolejnych jego edycji: wystaw poplenerowych, albumów, plakatów, zaproszeń, ulotek, publikacji w mediach (prasie, telewizji, na stronie internetowej, mediach społecznościach lub innych) autor dopuszcza do kadrowania, wykorzystywania elementów fotografii, oraz w innych formach utrwaleń nadających się do rozpowszechniania z zachowaniem autorskich praw osobistych. Ewentualne inne wykorzystanie wymaga zgody autora.
4.3. Udostępnione prace nie mogą zawierać treści niezgodnych z prawem lub zasadami współżycia społecznego. Uczestnik Pleneru ponosi wyłączną odpowiedzialność za ewentualne naruszenia praw osób trzecich.

5. Postanowienia ogólne
5.1. Organizatorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za ewentualne niezawinione bezpośrednio przez nich szkody, ani za wszelki zagubiony, zniszczony lub uszkodzony sprzęt.
5.2. Uczestnicy Pleneru zobowiązani są zachowywać się w sposób niezagrażający bezpieczeństwu innych, zgodnie z przepisami prawa, ponadto zobowiązują się stosować się do poleceń organizatorów oraz osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obiektów, na których organizowany będzie Plener.
5.3. Odpowiedzialność finansową za powstałe szkody ponoszą sprawcy.
5.4. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wprowadzenia zmian w regulaminie.
O ewentualnych zmianach zarejestrowani uczestnicy zostaną bezzwłocznie powiadomieni telefonicznie, e-mailem lub osobiście.
5.5. Uczestnicy zgłaszając swoje uczestnictwo, udzielają na rzecz organizatorów, partnerów Pleneru i innych uczestników – zgodę na publikację swojego wizerunku utrwalonego w trakcie trwania Pleneru.
5.6. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów.


6. Dane osobowe uczestników Pleneru
6.1. Administratorem Państwa danych osobowych w związku z uczestnictwem w Plenerze Fotograficznym „ERA Travel przez …” i z związana z tym aktywnością na fanpage -u ERA Travel jest Powiat Radomszczański z siedzibą w Radomsku, ul. Leszka Czarnego 22, 97-500 Radomsko, email: starostwo@radomszczanski.pl, Tel. 446834509.
6.2. Dane osobowe są przetwarzane na podstawie dobrowolnie wyrażonej zgody. W każdej chwili można cofnąć zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
6.3. Organizator będzie przetwarzać następujące dane osobowe:
• podstawowe dane identyfikujące w zakresie opublikowanym przez uczestnika na swoim profilu
• dane opublikowane przez uczestnika na naszym profilu
• anonimowe dane statystyczne dotyczące osób odwiedzających nasz fanpage dostępne za pomocą funkcji „Facebook Insights”, udostępnionej przez Facebook.
6.4. Dane osobowe uczestnika przetwarzane zostaną w związku z prowadzeniem fanpage ERA TRAVEL, który ma na cel informacyjny o naszej aktywności, promowaniu różnego rodzaju wydarzeń i konkursów, a także komunikacji za pośrednictwem dostępnych kanałów, tj. komentarze, chat, wiadomości.
6.5. Dane osobowe uczestnika będziemy przetwarzać przez okres istnienie fanpage ERA TRAVEL
6.6. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych, a także żądania sprostowania tych danych, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu. Może także złożyć skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych jeśli uzna, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych
6.7. W żadnym wypadku dane osobowe uczestnika nie zostaną wykorzystane w innym celu niż ten, dla którego zostały pozyskane. Ich przetwarzanie będzie realizowane wyłącznie na portalu Facebook i zgodnie z ogólnymi zasadami korzystania z portalu.
6.8. Z Inspektorem Ochrony Danych – kontakt: iod@radomszczanski.pl można się skontaktować w sprawach z zakresu ochrony danych osobowych.
6.9. Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym do prawidłowego przygotowania Pleneru.

Życzenia Świąteczne


Forum Środków Unijnych

Zakres_tematyczny_spotkania.pdf

INFORMACJA

            Informujemy, iż w dniu 2 maja 2019 r. (czwartek)

                  Urząd Gminy w Kodrębie będzie nieczynny.

         Jednocześnie powiadamiamy, że dniem pracy Urzędu

                      będzie 27 kwietnia 2019 r. (sobota),

                                  w godz. 7.30 -15.30

zarządzenie_nr_32_2019_Wójta_Gminy_Kodrąb.jpg

Turniej tenisa stołowego

W piątek 29 marca 2019 r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Kodrębie odbył się turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Kodrąb. Zawody rozegrano w kategoriach: najmłodsze dziewczęta, najmłodsi chłopcy, dziewczęta kategoria wiekowa  2003-2005, chłopcy kategoria wiekowa 2003-2005, chłopcy kategoria wiekowa 2006-2007,  panów i pań.

Wszystkim biorącym udział w zawodach dziękujemy za mile spędzony wieczór, a zwycięzcom gratulujemy wygranych. Puchary najlepszym zawodnikom wręczyła Wójt Gminy Kodrąb- Bożena Krawczyk.

Rehabilitacja dla dzieci rolników

Rehabilitacja dla rolników

Spotkanie dotyczące zasad oceniania i wyboru projektów przez LGD

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie dla mieszkańców LGD „BUD-UJ RAZEM” -  dotyczące zasad oceniania i wyboru projektów przez Stowarzyszenie LGD „BUD-UJ RAZEM” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata  2014-2020.

 Program szkolenia:

 1.     Omówienie celów, przedsięwzięć, wskaźników Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR) Stowarzyszenia LGD „BUD-UJ RAZEM” na lata 2014-2020 dla obszaru gmin:.

 2.     Omówienie kryteriów wyboru operacji dla Poddziałania 19.2- Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Spotkania stanowią element realizacji Planu Komunikacji zgodnie ze Strategią Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ RAZEM”  w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Badanie gleb

Urząd Gminy w Kodrębie

informuje rolników o możliwości badania gleb

na zawartość wapnia, fosforu, potasu i magnezu

z dopłatą Gminy Kodrąb.

Pojemniki na próbki dostępne będą w

Gminnym Centrum Informacji w Dmeninie

w terminie 25 marca – 8 kwietnia 2019 r.

poniedziałek – piątek w godzinach 730 - 1530

Zaproszenie do udziału w turnieju tenisa stołowego

                    Wójt Gminy Kodrąb zaprasza

                   do udziału w turnieju tenisa stołowego

                          o Puchar Wójta Gminy Kodrąb,

            który odbędzie się 29 marca 2019 r.  (piątek)

                    o godzinie 17.00 na hali sportowej

znajdującej się przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kodrębie.

   Turniej będzie rozgrywany w kategoriach dzieci oraz dorośli.

                            Serdecznie zapraszamy!

Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości


Dzień Sołtysa

Z okazji Dnia Sołtysa pragniemy złożyć wszystkim Paniom i Panom Sołtysom wyrazy szacunku i uznania. Państwa praca ma wyjątkowy charakter, ponieważ Sołtys jest zarówno gospodarzem jak i przedstawicielem wsi, którego mieszkańcy darzą zaufaniem.

Pragniemy Państwu życzyć zadowolenia z wykonywania codziennych obowiązków, wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w życiu prywatnym. Niech wzajemna współpraca i zrozumienie zarówno z mieszańcami jak i władzami samorządu przynosi radość i realizację nowych wyzwań.

 

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet w Publicznej Szkoły Podstawowej w Kodrębie odbyło się spotkanie dla Pań zainicjowane przez Panią Wójt Gminy Kodrąb– Bożenę Krawczyk. Uczniowie szkoły przygotowali spektakl pt.”Portret kobiecy”. Po zakończeniu przedstawienia Panie spędziły czas na miłych rozmowach przy kawie i ciastku.Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet składamy najserdeczniejsze życzenia

uśmiechu w codziennym życiu, zdrowia, wszelkiej pomyślności

oraz sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.


Zaproszenie na Dzień KobietZaproszenie na spotkanie

Uwaga obowiązuje całkowity zakaz wypalania traw, łąk i nieużytków


ZAPROSZENIE A TARGI ROLNO-OGRODNICZE-12.05.2019R.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVII Ogólnokrajowym Konkursie „ 2019”Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

pismo_tm.pdf

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych montażem słowno - muzycznym w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych


Informacja dla hodowców trzody chlewnej

Pismo_przewodnie.pdf

załącznik1.pdf

załącznik2.pdf

załącznik3.pdf

72 rocznica śmierci "Warszyca"

19 lutego 1947 roku, na trzy dni przed wejściem w życie ustawy amnestyjnej, komuniści zamordowali w Łodzi twórcę Konspiracyjnego Wojska Polskiego, generała Stanisława Sojczyńskiego ps."Warszyc” - Żołnierza Wyklętego.

Dziś w 72 rocznicę Jego śmierci władze Gminy Kodrąb złożyły kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym zasłużonego rodaka, który urodził się w Rzejowicach.

Szkolenie dla rolników

Urząd Gminy w Kodrębie informuje, iż dnia

05.03.2019r. (wtorek) o godz. 1000

w Gminnym Centrum Informacji w Dmeninie odbędzie się szkolenie dla rolników nt:

1) Zintegrowana produkcja roślinna

2) Uprawa roślin wysokobiałkowych

 Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

 

                    Już niedługo nadejdą wyczekiwane
                         przez uczniów ferie zimowe.

               Wójt Gminy Kodrąb zaprasza do uczestnictwa
                     w zajęciach rekreacyjno-sportowych,  
                        które odbędą się na hali sportowej
                w Publicznej Szkole Podstawowej w Kodrębie
                       w dniach od 11 do 21 lutego 2019 r.
                            w godzinach od 9.00 do 12.00.

                                Serdecznie zapraszamy!

Szkolenie dla rolników

Urząd Gminy w Kodrębie informuje, iż dnia

18.02.2019r. (poniedziałek) o godz. 1000 w Gminnym

Centrum Informacji w Dmeninie odbędzie się szkolenie

dla rolników nt:

1) Dopłaty bezpośrednie na rok 2019;

2) Grupy producentów rolnych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

Dofinansowania do kursów prawo jazdy

Szkolenie dla rolników

Urząd Gminy w Kodrębie informuje, iż dnia

05.02.2019r. (wtorek) o godz. 1000 w Gminnym

Centrum Informacji w Dmeninie odbędzie się szkolenie

dla rolników nt:

BHP w rolnictwie

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

I N F O R M A C J A - USUWANIE AZBESTU

U S U W A N I E   A Z B E S T U

Urząd Gminy w Kodrębie informuje wszystkie osoby zainteresowane usunięciem wyrobów azbestowych z terenu nieruchomości w 2019 roku o możliwości
składania wniosków w wyżej wymienionej sprawie do 15 lutego  2019 r.

         Osoby zainteresowane demontażem wyrobów zawierających azbest z pokryć dachowych zobowiązane są do załatwienia wszelkich formalności związanych ze zgłoszeniem zamiaru wykonania tych prac w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

Azbest_-_wniosek_2019.docx

Azbest_-_wniosek_2019.pdf

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW - KURS CHEMIZACYJNY

Przypominamy o ważności kursu chemizacyjnego. Zaświadczenie jest ważne przez 5 lat. Tym samym w 2019 roku utracą ważność zaświadczenia wydane w 2014 roku.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapisy, które prowadzi:

Gminne Centrum Informacji w Dmeninie, tel. 44/738-34-82;

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Radomsku, ul. Wyszyńskiego 142,

tel. 44/683-79-00.

Kurs jest 1 - dniowy i opłata wynosi 80 zł .

Termin kursu będzie ustalony w momencie zgłoszenia się minimum  20 uczestników.

DOPŁATY DO MATERIAŁU SIEWNEGO W 2019 ROKU

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w terminie od 15.01.2019 r. do 25.06.2019 r. prowadzi nabór wniosków o  przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie.Wnioski należy składać do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.

Gatunki roślin uprawnych objęte dopłatami
Dopłatami z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany obejmuje się materiał siewny kategorii elitarny lub kwalifikowany następujących gatunków roślin uprawnych:

 1. Zboża: jęczmień, owies (nagi, szorstki, zwyczajny), pszenica (twarda, zwyczajna), pszenżyto, żyto;
 2. Rośliny strączkowe: bobik, groch siewny (odmiany roślin rolniczych), łubin (biały, wąskolistny, żółty), soja, wyka siewna;
 3. Ziemniak.

Załączniki do wniosku

Do wniosku o przyznanie dopłaty, producent rolny zobowiązany jest dołączyć:

I. Obowiązkowo:

1. Oryginał albo potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez notariusza albo upoważnionego pracownika ARiMR kopię:

 • faktury zakupu materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany wystawionej od dnia 15 lipca 2018 r. do dnia 15 czerwca 2019 r., pod warunkiem że materiał ten został zużyty w tym okresie do siewu lub sadzenia; i/lub
 • dokumentu wydania z magazynu materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany wystawionego w roku, w którym materiał ten został zużyty do siewu lub sadzenia (w terminie od dnia 15 lipca 2018 r. do dnia 15 czerwca 2019 r.), jeżeli producent rolny (przedsiębiorca wpisany do ewidencji przedsiębiorców dokonujących obrotu materiału siewnego lub rolnik prowadzący obrót materiałem siewnym wpisany do ewidencji rolników) zużył materiał siewny do siewu lub sadzenia w posiadanym przez siebie gospodarstwie rolnym.

Faktura zakupu materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany oraz dokument wydania z magazynu materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany powinny zawierać w szczególności:

a) datę sprzedaży lub wydania z magazynu materiału siewnego,
b) nazwę gatunku i odmiany,
c) kategorię lub stopień kwalifikacji materiału siewnego,
d) numer partii materiału siewnego.

W przypadku materiału siewnego mieszanek gatunków roślin uprawnych objętych systemem dopłat ww. dokumenty są zwolnione z posiadania informacji wymienionych w lit. b i c.

1. Oryginał albo potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez notariusza albo organ, który wydał dokument albo upoważnionego pracownika ARiMR kopię:

 • Zaświadczenia o udzielonej pomocy de minimis w rolnictwie lub innej pomocy de minimis (pomoc de minimis i pomoc de minimis w rybołówstwie), jakie otrzymał w ciągu 3 lat podatkowych (obrotowych), tj. w roku, w którym złożony został wniosek oraz w ciągu dwóch poprzedzających go lat podatkowych (obrotowych), albo złożyć oświadczenie o wielkości ww. pomocy de minimis otrzymanych w tym okresie.

Bliższe informacje wraz z przedmiotowymi drukami można uzyskać w Gminnym Centrum Informacji w Dmeninie, tel. 44/738-34-82.

Zakończenie II etapu budowy GOK-u w Kodrębie

Koniec roku 2018 to zakończenie kolejnego etapu budowy Gminnego Ośrodka Kultury w Kodrębie. W ramach II etapu wykonano instalacje: c.o., wod-kan. elektryczną oraz tynki i wylewki. Koszt tego etapu inwestycji to ponad 580 tys. zł. Środki na ten etap w całości pochodziły z budżetu Gminy Kodrąb. A już w styczniu ruszamy z postępowaniem przetargowym na kolejny etap inwestycji!!

Artykuły:

Ostatnio aktualizowano:

  Dziennik Ustaw i Monitor Polski w wersjach elektronicznych

  Dziennik Ustaw
  i Monitor Polski
  - wersje elektroniczne

  Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich
  Powiat Radomszczański
  Program Kapitał Ludzki