Urząd Gminy w Kodrębie, województwo łódzkie, powiat radomszczański

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

strona Biuletynu Informacji Publicznej

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

zmień rozmiar tekstu -   A A A

X Dekanalny Przegląd Kolęd w PSP w Rzejowicach

W dniu 21 stycznia 2012 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzejowicach odbył się jubileuszowy X Dekanalny Przegląd Kolęd.
Przegląd odbył się pod patronatem: Łódzkiego Kuratora Oświaty, Katolickiego Tygodnika „Niedziela”, Katolickiego Radia „Fiat” oraz Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Kodrębie.
Uczestnicy występowali w 3 kategoriach:
1 – oddział przedszkolny i kl. I
2 – klasy II i III
3 – klasy IV – VI
W 1 kategorii I miejsce zajął zespół z Rzejowic w składzie: Julia Kaczmarek, Edyta Dryja, Julia Idziak, Diana Kubik i Daniel Gizeweter - opiekun mgr Jolanta Czubak; II miejsce – zespół z Kraszewic w składzie: Nikola Ciurzyńska, Marta Kowalska, Dawid Grzegorczyk i Mikołaj Gandziarski – opiekun Ks. mgr Czesław Mirowski; III miejsce I zespół z Rzejowic: Julia Soja i Julia Kaczmarek – opiekun mgr Jolanta Czubak; wyróżnienie otrzymał zespól z Publicznego Samorządowego Przedszkola z Masłowic: Milena Witkowska, Kamila Olczyk, Martyna Borciuch, Anna Gąsior i Wiktoria Sarna – opiekunowie mgr Elżbieta Bienias i mgr Justyna Najmrocka oraz z ZS-G w Kodrębie: Marcelina Robak, Kacper Nowak, Jakub Paplicki – opiekun mgr Justyna Zeug.
W kategorii 2 – I miejsce zespół z Rzejowic: Wiktoria Pokora, Kamila Soboń, Magdalena Czubak, Kamila Kubik i Marlena Żydczyk – opiekun Pani J. Czubak; II -miejsce Sara Anzorge z ZS-G w Kodrębie – opiekun mgr Anna Stawowska; III - zespół z Rzejowic Angelika Krogulec, Malwina Janich, Ewa Kaczmarek – opiekun mgr Danuta Pułas; wyróżnienie otrzymała Marta Marszalik z Bąkowej Góry – opiekun mgr Renata Bareła.
W kategorii 3  I miejsce zajął Konrad Derlatka z Kobiel Wielkich – opiekun mgr Ewa Adamek; II miejsce Aleksandra Animucka z Zagórza – opiekun mgr Urszula Wojtaszek; III - zespół z Wielgomłyn „Przyjaciele na zawsze” w składzie: Roksana Gaik, Zuzanna Aleksandrowicz, Klaudia Stalka, Kinga Morfina i Filip Jędrzejczyk – opiekun mgr Anna Nowak.
Wyróżnienia otrzymali: zespól z Rzejowic: Klaudia Carzyńska, Kamila Gągorowska, Wiktoria Kamińska i Monika Kot – opiekun mgr Renata Łączna; Rafał Szopa z Bąkowej Góry – opiekun mgr Renata Bareła; Sara Skórniewska ze Strzelec Małych – opiekun mgr Roman Janiec, zespól z Rzejowic: Lucyna Carzyńska, Daria Carzyńska, Paulina Sobieraj, Magdalena Tramś i Piotr Mielczarek – opiekun mgr Lucyna Błędowska oraz z ZS-G w Kodrębie Natalia Błaszczyk, Agata Raj i Weronika Wosińska – opiekun mgr Iwona Lizińczyk.
Dla zwycięzców w każdej kategorii ufundowano nagrody, a dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy.
Zakończenie IV Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego

Zakończyła się IV Spartakiada Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego.
W piątek 4 listopada na hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Gomunicach, samorządowcy zmierzyli się w piłce siatkowej. Była to dziewiąta i zarazem ostatnia konkurencja tegorocznej spartakiady . Zawody zwyciężyła reprezentacja gminy Gomunice. Na miejscu drugim znalazła się gmina Kodrąb, a na miejscu trzecim gmina Dobryszyce. Piłka siatkowa  wyłoniła ostatecznie zwycięzcę tegorocznej spartakiady w klasyfikacji generalnej. Pierwsze miejsce zajęła gmina Kodrąb, drugie – Starostwo Powiatowe, trzecie- gmina Dobryszyce.

Klasyfikacja generalna IV Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego 2011.

Drużynowo:
1. Gmina Kodrąb ( 91 pkt.)
2. Starostwo Powiatowe ( 87 pkt.)
3. Gmina Dobryszyce ( 86 pkt.)
4. Gmina Gomunice ( 86 pkt. )
5. Miasto i Gmina Kamieńsk ( 64 pkt.)
6.Gmina Masłowice ( 58 pkt.)
7. Miasto i Gmina Przedbórz ( 45 pkt.)
8. Gmina Żytno ( 38 pkt.)
9. Gmina Kobiele Wielkie ( 36 pkt.)
10. Gmina Ładzice ( 4 pkt.)

Indywidualnie – kobiety
1. Renata Jurczyk ( 149,5 pkt. )
2. Anna Łuczak ( 131,5 pkt.)
3. Aneta Niedźwiecka ( 87 pkt.)

Indywidualnie – mężczyźni
1. Grzegorz Zasempa ( 142 pkt.)
2. Jan Pawlikowski ( 125 pkt.)
3. Adam Kociniak ( 122 pkt.)

Wyniki IV Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego w kometce

W piątek 21 października na sali sportowej w Stobiecku Szlacheckim gm. Ładzice odbyła się  IV Spartakiada Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego . Do rywalizacji, w konkurencji kometka stanęło  8 drużyn . Spotkanie było okazją nie tylko do sportowego współzawodnictwa ale i wzajemnej integracji samorządowców z całego powiatu.
Tym razem  zwyciężyła drużyna z Dobryszyc. Kodrąb zajął miejsce drugie , a na miejscu trzecim znalazły się Gomunice.
W klasyfikacji generalnej po ośmiu tegorocznych spartakiadach w następujących dyscyplinach sportowych: tenis stołowy, rekreacja na sali, strzelectwo, piłka nożna na boisku, piłka plażowa, rekreacja na boisku , piłka nożna halowa i kometka prowadzi Starostwo Powiatowe. Zaraz za nim znajduje się Kodrąb oraz Dobryszyce.

Wyniki drużynowe  w klasyfikacji generalnej spartakiady
1.Starostwo Powiatowe ( 80 pkt.)
2. Kodrąb ( 79 pkt.)
3. Dobryszyce ( 76 pkt.)
4. Gomunice ( 72 pkt.)
5.Kamieńsk ( 64 pkt.)
6. Masłowice ( 50 pkt.)
7. Żytno ( 38 pkt.)
8. ex aequo  Kobiele Wielkie i Przedbórz ( 36 pkt.)

9. Ładzice ( 4 pkt.)
Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.

 

 

X JUBILEUSZOWE ŚWIETO ZIEMNIAKA W DMENINIE

Zgodnie z coroczną tradycją w Dmeninie   zorganizowano  Święto Ziemniaka. Tegoroczne Święto odbyło się w niedzielę 25 września  na placu przy byłej szkole podstawowej . Impreza rozpoczęła się o godz. 10.00 zawodami strzeleckimi zorganizowanymi na pobliskiej strzelnicy. O godz.14.00 wystąpił zespół Widawianki a po nim zespół ludowy z Kietlina. Można było również zobaczyć występy przygotowane przez dzieci z Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego z Kodręba. Około godz. 17.00 rozpoczął się program artystyczny Waldemara Ochni , gwiazdy tegorocznej imprezy. Do Dmenina przyjechali nie tylko przedstawiciele lokalnych władz ale także Poseł Stanisław Witaszczyk, Wicewojewoda Krystyna Ozga, Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Witold Witczak oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego Robert Zakrzewski. Wieczorem  rozstrzygnięto  konkursy zorganizowanych podczas X-tego Święta Ziemniaka . Uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. A oto i lista zwycięzców:
Rzut ziemniakiem (dzieci):
1.Jakub Koźlik
2.Paulina Witaszczyk
3.Krystian Nowicki
Obieranie ziemniaków na czas:
1.Teresa Starostecka
2.Aniela Biernacka
3.Barbara Basińska
Obieranie ziemniaków na czas-VIP
1.Urszula Kaczmarczyk
2.Irena Bareła
3.Wieńczysław Krawczyk
Międzysołecki konkurs kulinarny:
1.Wola Malowana
2.Konradów
3.Dmenin
Konkurs na największą bulwę ziemniaka:
1.Tomasz Kowalczyk – 1,550 kg
2.Rafał Bogacz – 1,540 kg
3.Agnieszka Kowalczyk – 1,385 kg
Podnoszenie worka ziemniaków o wadze 25 kg:
1.Tomasz Ociepski - 47 powtórzeń
2.Adrian Pełka– 41 powtórzeń
Adam Stasiński - 41 powtórzeń
Adam Płomiński  - 41 powtórzeń
Wśród atrakcji przygotowanych z okazji X jubileuszowego Święta Ziemniaka można wymienić kiermasz roślin ozdobnych, wesołe miasteczko, wystawa zabytkowych ciągników oraz kiermasz ciast, z którego dochód został przeznaczony na remont łazienek w Zespole Szkolno- Gimnazjalnym w Kodrębie. Wszyscy obecni na imprezie mieli również możliwość skosztowania kartoflanki. Wieczorem odbył się koncert zespołu Dance Express .

X ŚWIĘTO ZIEMNIAKA W DMENINIE

W niedzielę 25 września w Dmeninie odbędzie się X Święto Ziemniaka. Program uroczystości przedstawia się następująco:
10.00 zawody strzeleckie na strzelnicy w Dmeninie
14.00 występ zespołu Widawianki
14.30 występ zespołu Ludowego z Kietlina
15.00 program artystyczny w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Kodrębie
16.00-16.30 program artystyczny Waldemara Ochni – część pierwsza
16.30-17.00 rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i konkursów zręcznościowych
17.00-17.30 program artystyczny Waldemara Ochni- część druga
17.30 rozstrzygnięcie konkursu na największą bulwę ziemniaczaną oraz konkursu kulinarnego
18.45-19.00 losowanie nagród dla uczestników X Święta Ziemniaka
Przewidziane zostały także dodatkowe konkursy i atrakcje m.in. zawody strzeleckie, międzysołecki konkurs kulinarny na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków, konkursy zręcznościowe dla dzieci, konkurs plastyczny, kiermasz roślin ozdobnych oraz wesołe miasteczko dla dzieci.
Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W niedzielę 11 września w Rzejowicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W rywalizacji wzięło udział 8 drużyn ochotniczych straży pożarnych: Kodrąb I, Kodrąb II, Rzejowice, Lipowczyce, Wola Malowana, Smotryszów , Gosławice i Dmenin. Zawodnikom dopingowali mieszkańcy gminy, radni gminni, Wójt Bożena Krawczyk, Sekretarz Lidia Sznelińska oraz Przewodniczący Rady Gminy Kodrąb Grzegorz Wierzbicki. Wieczorem odbyło się wręczenie nagród oraz spotkanie przy grillu.

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

W dniu 11 września 2011 roku na placu parafialnym w Rzejowicach odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.
Program zawodów przedstawia się następująco:
godz. 1400 zbiórka drużyn OSP
godz. 1415 rozpoczęcie zawodów
godz. 1730zakończenie zawodów , spotkanie przy grillu.

Wszystkich sympatyków sportów pożarniczych serdecznie zapraszamy.

Festyn Powiatowy "Lato z Powiatem Radomszczańskim"

W niedzielę 12 czerwca, po raz piąty, tym razem w Jedlnie, odbył się festyn powiatowy. Gminę Kodrąb , reprezentowali przedstawiciele lokalnych władz : wójt – Bożena Krawczyk, sekretarz –Lidia Sznelińska, przewodniczący Rady Gminy Kodrąb- Grzegorz Wierzbicki, radni gminni i powiatowi, uczniowie
i nauczyciele z Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego z Kodręba oraz mieszkańcy gminy Kodrąb.  Festyn rozpoczął się o godzinie 13.00 paradą gmin. Wśród atrakcji tegorocznego festynu można wyliczyć : przegląd zespołów ludowych oraz orkiestr dętych, pokazy przygotowane przez policję konną oraz pokazy podnoszenia ciężarów. Późnym wieczorem organizatorzy wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe puchary i dyplomy.

W trakcie festynu odbywało się wiele imprez towarzyszących m.in. Jarmark Powiatowy na którym można było obejrzeć i kupić przedmioty rękodzieła artystycznego. Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko przygotowane przez naszą gminę.

Zespołami koncertującymi na tegorocznym festynie był Boys oraz Feel.Festyn szkolny

W sobotę  4 czerwca 2011 r. w Zespole Szkolno- Gimnazjalnym w Kodrębie odbył się coroczny festyn szkolny. Wśród zaproponowanych przez organizatorów atrakcji  można wyliczyć : występy wokalne uczniów gimnazjum
i młodzieży pozaszkolnej, turniej piłki nożnej , pokazy sztuk walk, występy uczniów z ogniska muzycznego oraz aukcja prac uczniów. Można było także skosztować ,,swojskiego jadła’’ oraz posłuchać  góralskiej kapeli. Na festynie zobaczyć można było pokaz tresury psów policyjnych i przejechać się policyjnym motocyklem.
Mieszkańcy gminy mogli skorzystać także z atrakcji przygotowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach projektu systemowego ,,Głowa do góry’’ : Euro-Bungee, dmuchanej zjeżdżalni, kul wodnych 
oraz obejrzeć pokaz wioski wczesnośredniowiecznej ,,W Sadybie Wierczan’’.

Imprezę zakończył bal charytatywny , który rozpoczął się o godzinie 20.00.

Wyniki IV Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego w rekreacji na sali

Reprezentacja Gminy Kodrąb zwyciężyła w IV Spartakiadzie Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego, która odbyła się w piątek 6 maja 2011 r. w Kodrębie.

W sali sportowej w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Kodrębie rywalizowało 9 drużyn z terenu powiatu  radomszczańskiego. Samorządowcy mieli okazję sprawdzić się w rzucie lotką, skoku w dal, rzucie piłką lekarską, strzelaniu z wiatrówki, podnoszeniu odważnika 17,5 kg, przeciąganiu liny, slalomie sprawnościowym i rzucie beretem.

 KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

I          MIEJSCE -               Gmina Kodrąb

II         MIEJSCE -              Gmina Dobryszyce

III       MIEJSCE -               Gmina Gomunice

IV       MIEJSCE -               Gmina Masłowice

V         MIEJSCE-                Starostwo Powiatowe

VI       MIEJSCE  -              Gmina  Żytno

VII      MIEJSCE  -              Gmina Kamieńsk

VIII    MIEJSCE –              Gmina Przedbórz

IX       MIEJSCE -               Gmina Kobiele Wielkie

 Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

Uroczyste otwarcie
Reprezentanci Gminy Kodrąb
Leć Adaś, leć!
Liczymy punkty
Kolejka na strzelnicę
To będzie daleki rzut
Nauka strzelania
Ostatnie wytyczneStrongman
Najważniejszy dobry doping
Radość najlepszej drużyny
Uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów


Do góry


Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich
Powiat Radomszczański
Program Kapitał Ludzki