Urząd Gminy w Kodrębie, województwo łódzkie, powiat radomszczański

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

strona Biuletynu Informacji Publicznej

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

zmień rozmiar tekstu -   A A A

Przedstawienie profilaktyczny dla dzieci pt: „Poskromienie nieznośnego smoka”

7 grudnia w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Kodrębie wystawiono teatrzyk pt:  „Poskromienie nieznośnego smoka”. Na widowni zasiadły przedszkolaki oraz uczniowie pierwszych i drugich klas szkoły podstawowej.

Teatr profilaktyczny pt: „Poskromienie nieznośnego smoka” przygotowany został przez impresariat artystyczny Inspiracja z Krakowa. W przedstawieniu brało udział dwóch aktorów przebierających się w różne bajkowe stroje, które wywołały spore wrażenie na młodych widzach. Głównym bohaterem opowieści było nieznośne i samolubne Smoczysko, które poszukując swego przyjaciela zmienia swój charakter i nabwa nowe umiejętności. W efekcie u celu podróży towarzyszyło nam już nie antypatyczne Smoczysko, ale budzący sympatię wszystkich Smok.

Widowisko miało charakter dydaktyczno - profilaktyczny – głównym celem było przekazanie treści społecznych, wskazanie możliwości rozwiązywania konfliktów oraz  prawidłowego funkcjonowania w grupie. Dzieci podczas widowiska uczyły się sztuki empatii, właściwego komunikowania się oraz tego, jak radzić sobie ze swoimi uczuciami.

Środki finansowe na pokrycie kosztów przedstawienia pochodziły z budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kodrębie, dzięki temu rodzice dzieci nie ponieśli z tego tytułu żadnych kosztów.

Spotkanie dzieci z św. Mikołajem

W czwartek 6 grudnia 2012 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzejowicach odbyło się spotkanie dzieci z św. Mikołajem. Warto dodać, że Mikołajowi towarzyszyły dwie śnieżynki. Wręczenie paczek poprzedził specjalny program artystyczny przygotowany na tą okazję przez młodych artystów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzejowicach.

Przygotowano 115 paczek i wszystkie rozdano dzieciom z terenu gminy Kodrąb. W paczkach znajdowały się słodkie upominki. Prezenty zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Organizatorem spotkania był Wójt Gminy Kodrąb, Bożena Krawczyk przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kodrębie.

Sportowe sukcesy uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalanego w Kodrębie

Dnia 9 listopada 2012 r. odbył się XXI Radomszczański Bieg niepodległości. Pomimo niesprzyjającej aury wzięło w nim udział około 400 uczestników.

Miło nam poinformować, że uczennica Paulina Witaszczyk zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt szkół podstawowych.

W kategorii chłopców szkół gimnazjalnych III miejsce zajął Marcin Kempa, a V- Dominik Gabryś.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Narodowy Dzień Niepodległości

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”

Marszałek Józef Piłsudki

 

Mając na uwadze powyższe słowa, 11.11.2012 r. odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości. W Kościele parafialnym w Kodrębie odbyła się  patriotyczna część artystyczna  przygotowana przez Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Kodrębie. Po mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny,  pod obeliskiem na cmentarzu złożono kwiaty i zapalono znicze. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele samorządu terytorialnego, kombatanci i ich rodziny, radni gminni, sołtysi, przedstawiciele OSP oraz mieszkańcy gminy.

V Spartakiada Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego

12 października odbyły się rozgrywki w piłkę siatkową w ramach V Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego. Na parkiecie hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Stobiecku Szlacheckim drużyny rozegrały mecze z których wyłoniono zwycięzcę turnieju- gminę Dobryszyce. Następne w kolejności miejsca zajęły drużyny: gminy Kodrąb, gminy Masłowice i Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Oto wyniki ogólnej punktacji drużynowej : 1. Dobryszyce   102 pkt, 2. Kodrąb   93 pkt, 3. Masłowice 83 pkt, 4. Starostwo 73 pkt, 5. Kamieńsk 50 pkt, 6. Przedbórz 34 pkt, 7. Wielgomłyny 25 pkt, 8. Lgota Wielka 16 pkt, 9. Kobiele Wielkie 13 pkt, 10. Żytno 8 pkt, 11. Ładzice 5 pkt, 12. Radomsko 4 pkt.Za nami już XI Święto Ziemniaka w Dmeninie

Za nami już XI Święto Ziemniaka, które odbyło się 16 września 2012 r. w Dmeninie. Głównymi organizatorami imprezy był Urząd Gminy w Kodrąbie oraz Firma Bugaj. Wśród atrakcji były m.in. występy zespołów ludowych: Widawianek, z Kietlina i z Dziepółci. Wielką atrakcją szczególnie dla najmłodszych był występ iluzjonisty z Czech- Don Carlosa. Największe emocje wzbudziły konkursy związane z ziemniakami. Uczestników zawodów w podnoszeniu ważącego 25 kg worka z kartoflami dopingowała cała widownia. Wygrał Jarosław Werfel ze wsi Stefania, który go podniósł aż 50 razy.
Konkurs na największą i najbardziej okazałą bulwę ziemniaczaną wygrał Szymon Pukacza z Woli Malowanej, którego ziemniak ważył aż 1,345 kg, na drugim miejscu uplasował się ziemniak Michała Olczyka z Dmenina - ważący 1, 26 kg, a na trzecim ziemniak Tomasza Kowalczyka z Dmenina ważący 1,23 kg. W konkursie kulinarnym na najsmaczniejszą kluskę z ziemniaków nagrodę otrzymały gospodynie z sołectwa Rzejowice. W rywalizacji w obieraniu ziemniaków na czas zwyciężyła zaś Teresa Steffen z Dziepółci, która dwa kartofle obrała w nieco ponad 13 sekund. Były też m.in. konkursy dla dzieci w rzucaniu ziemniakiem do celu i w zbieraniu kartofli na czas. Na zakończenie imprezy do tańca grał zespół Fantastic.

Gminne eliminacje uczniów szkół podstawowych i gimnazjum w biegach przełajowych

We wtorek 18  września odbyły się gminne eliminacje uczniów szkół podstawowych i  gimnazjum w biegach przełajowych. Do współzawodnictwa o  możliwość reprezentowania gminy  na zawodach  powiatowych stanęli  uczniowie z Rzejowic i  Kodręba. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych  etapach  rywalizacji.

Ogólnopolska Pielgrzymka Kombatantów na Jasną Górę

W dniu 09.09.2012 r. po raz 41. Ogólnopolska Pielgrzymka Kombatantów zgromadziła pod jasnogórskim szczytem nieliczną już grupę starszych wiekiem mężczyzn i kobiet, przede wszystkim weteranów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

W uroczystej Mszy św. uczestniczyli kombatanci wraz z rodzinami oraz młodzież szkolna, a także uczestnicy 30. Pielgrzymki Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Eucharystii przewodniczył ks. kmdr Janusz Bąk, delegat biskupa polowego ds. duszpasterstwa kombatantów. Pielgrzymów powitał o. Mieczysław Polak, podprzeor Jasnej Góry. Jest to okazja dla kombatantów do spotkania się, do złożenia swoich próśb Matce Bożej, do zamanifestowania naszych najważniejszych kwestii patriotyzmu i tradycji narodowej.

Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy Wójta Gminy Kodrąb.

Początek roku szkolnego

Rozpoczęcie nowego  roku  szkolnego 2012/2013 stało  się okazją do  oficjalnego zakończenia jednej  z największych inwestycji, na jakie zdecydowała się Gmina Kodrąb, czyli termomodernizacji  budynków Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego w Kodrębie.

W uroczystości, obok gminnych  władz, udział wzięli: Poseł na Sejm Krystyna Ozga, wicedyrektor Wojewódzkiego  Urzędu Pracy Jerzy  Kaczmarek, przedstawiciele Rady  Rodziców, Kuratorium Oświaty, Wojewódzkiego  Funduszu  Ochrony  Środowiska, bez pomocy którego z pewnością inwestycji  nie udałoby  się zrealizować. W przemowie, Pani  Wójt Bożena Krawczyk podziękowała wszystkim, którzy  byli  zaangażowani  w prace związane z inwestycją, nie tylko te polegające na wykonaniu, ale także dotyczące przygotowania dokumentacji i spraw formalnych. Całość uroczystości uświetnił przygotowany przez uczniów gimnazjum  krótki  występ  artystyczny.

Poniżej  przedstawiamy  fotorelację z wydarzenia.

Wyjazd dzieci do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach

W dniu 1 września 2012 roku został zorganizowany wyjazd do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Grupa wycieczkowa liczyła 50 osób. Wyjazd został zorganizowany ze środków Gminnej Komisji  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kodrębie w ramach realizowanego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
w Kodrębie na rok 2012.

 

Na uczestników wyjazdu czekało mnóstwo atrakcji, m.in.:

1.      Baseny sportowe wewnętrzne i zewnętrzne,

2.      Baseny rekreacyjne wewnętrzne i zewnętrzne,

3.      Basen z falą,

4.      Basen z dziką rzeką,

5.      3 zjeżdżalnie.

 

Wszyscy po dwugodzinnym wodnym szaleństwie skorzystali z posiłku w Mc Donalds.


V Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego w rekreacji na boisku

W dniu 17 sierpnia reprezentacja Gminy Kodrąb wzięła udział w kolejnych zawodach V Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego w rekreacji na boisku. Gminę Kodrąb reprezentowali: Przewodniczący Rady Gminy Pan Wierzbicki Grzegorz, Radni; Pani Ilona Trzeciak, Pan Opaliński Leszek i Pan Adam Sobański oraz Wojciech Florkiewicz sołtys wsi Zakrzew. W ramach zawodów rozegrano następujące konkurencje:

- bieg na 50 m

- skok w dal z miejsca

- rzut lotką

- rzut piłką do kosza

- pchnięcie kulą

- wyciskanie sztangi na ławeczce

           Drużyna Gminy Kodrąb w klasyfikacji ogólnej zwodów rekreacyjnych zdobyła I miejsce i Puchar Starosty Radomszczańskiego. W klasyfikacji generalnej V edycji spartakiady Kodrąb zajmuje nadal II miejsce zmniejszając stratę do reprezentacji Dobryszyc   o 2 punkty.  

Wyjazd dzieci i młodzieży do Zakopanego

Czas wakacyjnego  odpoczynku  i  beztroski uczniów  w pełni. Dla grupy dzieci i młodzieży  z terenu  Gminy Kodrąb dodatkowo te wakacje zapiszą się w pamięci, gdyż 2 sierpnia tego toku wyjechali na letni  wypoczynek do  Zakopanego. Dzięki zaangażowaniu i  wsparciu finansowemu Poseł na Sejm RP Pani Krystyny Ozga, Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego  Rolników oraz ZHP Polska Chorągiew Łódzka- Hufiec Łask, odpowiedzialnemu za zorganizowanie wypoczynku, uczniowie z Gminy  Kodrąb najbliższe dwa tygodnie spędzą w stolicy polskich  gór. Przewidziano  wiele atrakcji, które z pewnością pozostawią wspomnienia na wiele lat.

Spotkanie patriotyczne w Dmeninie

W dniu 17 lipca 2012 r. w Dmeninie odbyło się spotkanie patriotyczne, upamiętniające rocznicę mordu hitlerowców na okolicznych mieszkańcach- 17 lipca 1942 r. gestapo powiesiło publicznie w Dmeninie jedenastu przypadkowo zatrzymanych mężczyzn, zmuszając do oglądania egzekucji pozostałych mieszkańców.

Początkiem spotkania była msza św., która odbyła się w parafii p.w. św. Szymona i Judy Tadeusza w Dmeninie o godzinie 18.00 w intencji zamordowanych. Po mszy świętej pod pomnikiem zamordowanych złożone zostały kwiaty i zapalone znicze.

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego jest  jednym  z dni, na który  najbardziej czekają uczniowie. 29  czerwca uczniowie ze szkół  w Kodrębie i  Rzejowicach odebrali  świadectwa i na ponad dwa miesiące pożegnali  szkolne mury, aby  po  wakacyjnym  odpoczynku wrócić do  nich we wrześniu. W każdej  ze szkół uczniowie przygotowali krótkie występy artystyczne, po  których nastąpiła część oficjalna, czyli  wręczenie świadectw z wyróżnieniami oraz nagród Wójta Gminy Kodrąb dla uczniów, którzy  osiągnęli najlepsze wyniki  w nauce i  sporcie. Oprócz gratulacji i podziękowań ze strony Pani Wójt, nie zabrakło przestróg, aby  wakacyjny  czas spędzić bezpiecznie tak, aby  od września móc wrócić do  szkoły, której  remont ma się zakończyć w okresie wakacyjnym.

Szkolna Spartakiada Rekreacyjno – Sportowa w PSP Rzejowicach

W dniu 27.06.2012r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzejowicach została zorganizowana Szkolna Spartakiada Rekreacyjno – Sportowa. Współorganizatorem imprezy był Wójt Gminy Kodrąb oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kodrębie. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie uczniów do realizowanych zajęć sportowych był nauczyciel wychowania fizycznego: Pan Piotr Trzeciak.

Zrealizowany  program zawierał działania o charakterze profilaktycznym zwłaszcza w zakresie promocji zdrowego stylu życia. Został dostosowany do potrzeb i zainteresowań uczestników, ich wieku, stanu zdrowia i sprawności fizycznej.

Podczas podsumowania wyników rywalizacji sportowej Wójt Gminy wraz z członkami Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych w Kodrębie  wręczyli zwycięzcom poszczególnych konkurencji pamiątkowe medale i dyplomy.

Ponadto w związku z zorganizowaną spartakiadą,  Wójt Gminy Kodrąb, Bożena Krawczyk przekazała na rzecz Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzejowicach sprzęt sportowy na kwotę 1.000,00 zł.

Impreza sportowa została dofinansowana ze środków finansowych Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kodrębie.

Szkolna Spartakiada Rekreacyjno – Sportowa w ZS-G w Kodrębie

W dniach 20-21.06.2012r. w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Kodrębie została zorganizowana Szkolna Spartakiada Rekreacyjno – Sportowa. Współorganizatorem imprezy był Wójt Gminy Kodrąb, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kodrębie. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie uczniów do realizowanych zajęć sportowych byli nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Beata Mizińska i Pan Bogusław Miziński. W ramach organizowanej Spartakiady zostały zrealizowane następujące zajęcia sportowe:

Turnieje piłki nożnej dziewcząt i chłopców

Wyścigi rzędów

Biegi przełajowe dziewcząt i chłop

Turniej piłki siatkowej dziewcząt

Turniej piłki nożnej chłopców

Rywalizacja międzyrocznikowa w sztafetowym torze przeszkód

Mecz piłki siatkowej uczniowie – nauczyciele.
Zrealizowany  program zawierał działania o charakterze profilaktycznym zwłaszcza w zakresie promocji zdrowego stylu życia. Został dostosowany do potrzeb i zainteresowań uczestników, ich wieku, stanu zdrowia i sprawności fizycznej.

Impreza sportowa została dofinansowana ze środków finansowych Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kodrębie.Festyn "Lato z powiatem radomszczańskim"

W niedzielę 10 czerwca 2012 roku odbył się szósty już festyn "Lato z powiatem", którego organizatorami było Starostwo Powiatowe i Miasto Przedbórz. Tradycyjnie obchody rozpoczęła parada gmin, w której nie zabrakło reprezentacji Gminy Kodrąb. W tym toku motywem przewodnim parady była historia Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy. Dzięki zaangażowaniu strażaków zaprezentowane zostały sprzęty odzwierciedlające rozwój myśli strażackiej. Opis parady z przymrużeniem oka oddawał to, co mogli zobaczyć uczestnicy festynu. Strażakom poświęciły część swojego występu na scenie "Widawianki", które w doskonały sposób ujęły aktualne realia i wydarzenia. Gmina Kodrąb wzięła także udział w jarmarku powiatowym, podczas którego zaprezentowane zostały unikatowe egzemplarze sztuki rękodzielniczej.

W dniu święta powiatu

Gdzie ludzi jak na łące kwiatu.

Wśród wszystkich gmin w paradzie

Kodrąb każdą na łopatki kładzie

Prezentujemy gminną straż ogniową

A jej rozwoju sami strażacy dowodzą

Z początku prosto, lecz w pocie czoła

Wiadrami gasili, gdy płonęła stodoła.

Myślał więc jeden, a razem z nim drugi

Co ulepszyć, by zmniejszyć pracy trudy.

Powstawały zatem coraz to nowsze urządzenia, Bez zmian pozostały strażackie usposobienia.

Sprzęt nowy okazją do pokropienia

Więc wymyślali i moczyli podniebienia.

Były więc pompy, na wozie stały -

Ciągnęły je konie, radę dawały.

Lecz strażak myśli, okazji szuka,

Głowił się, głowił, wymyślił ŻUK-a.

Niedługo potem w druhowe głowy

Wpadł pomysł o całkiem sprzęcie nowym.

Gmina pomogła, zebrali środki -

Teraz te sprzęty to ich maskotki.

 Wyniki V Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego w rekreacji na sali

W dniu 8 czerwca 2012 roku na hali sportowej Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Kodrębie odbyły się  zawody rekreacyjne w ramach V Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego.

W zawodach wzięło udział 6 reprezentacji gmin oraz drużyna Starostwa Powiatowego w Radomsku.

 

W klasyfikacji ogólnej poszczególne ekipy uzyskały następujące lokaty:

  I. Kodrąb                  - 85 pkt

 II. Dobryszyce          - 78 pkt

III. Masłowice           - 77 pkt

IV. Starostwo            - 70,5 pkt

 V. Lgota Wielka       - 59 pkt

VI. Kamieńsk            - 50,5 pkt

VII. Wielgomłyny     - 36 pkt       

 

W poszczególnych konkurencjach: pierwsze trzy miejsca zajęli:

Rzut  lotką:

        I. Zasempa Grzegorz        - Dobryszyce

       II. Jadowski Tomasz      - Masłowice

III-IV. Nowak Dawid           - Starostwo

III-IV. Wierzbicki Grzegorz – Kodrąb

Skok w dal z miejsca:

  I. Nowak Dawid                  - Starostwo

 II. Drzewowski Miłosz           - Masłowice

III. Sobański Adam               - Kodrąb

Slalom sprawnościowy:

  I. Zasempa Grzegorz           - Dobryszyce

 II. Wachowski Łukasz         - Kodrąb

III. Sobański Adam               - Kodrąb

Rzut piłką lekarską:

  I. Sobański Adam               - Kodrąb

 II. Zasempa Grzegorz          - Dobryszyce

III. Pawlikowski Jan             - Dobryszyce

Rzut beretem:

  I. Kaczyński Tomasz          - Starostwo

 II. Pawlikowski Jan             - Dobryszyce

III. Zasempa Grzegorz         - Dobryszyce

Podnoszenie odważnika:

  I. Opaliński Leszek            - Kodrąb

 II. Kapuściński Artur          - Dobryszyce

III. Pawlikowski Jan            - Dobryszyce

Przeciąganie liny:

    I - Kodrąb, II - Masłowice,, III - Dobryszyce, IV - Lgota Wielka,

    V –VI - Starostwo Powiatowe, KamieńskV Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego

W dniu 11 maja br. na strzelnicy sportowe w miejscowości Jasień   Gm. Kobiele Wielkie odbyły się zawody w strzelaniu z kbks w ramach  V Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego. Startowało  9 czteroosobowych drużyn. Reprezentacja Gminy Kodrąb w składzie:

- Ilona Trzeciak

- Grzegorz Wierzbicki

- Adam Sobański

- Zbigniew Lesiakowski

zajęła III miejsce przy takiej samej ilości punktów jak gmina zajmująca miejsce II (zadecydowała ilość 10-tek).

             Pierwsze trzy miejsca drużynowo:

   I. Dobryszyce     249 pkt

  II. Kamieńsk       245 pkt

 III. Kodrąb           245 pkt

             Pierwsze trzy miejsca indywidualnie:

    1. Ludwiczak Marek Gm. Kamieńsk      82 pkt

    2. Grzegorz Wierzbicki Gm. Kodrąb      79 pkt

    3. Jędryka Tomasz Gm. Żytno                77 pkt

            Po trzech konkurencjach Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego (piłka halowa – III miejsce, kometka – II miejsce, strzelectwo – III miejsce) Gmina Kodrąb z wynikiem 32 pkt zajmuje II miejsce za reprezentacją Gminy Dobryszyce (40 pkt)Gminne Święto Strażaka w Kodrębie

3 Maja mieszkańcy Gminy Kodrąb uczestniczyli w Gminnym Święcie Strażaka połączonym z poświęceniem sztandaru dla OSP w Kodrębie.

          Organizatorami uroczystości byli : Wójt Gminy Kodrąb, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Kodrębie oraz Ochotnicza Straż Pożarna            w Kodrębie.

          W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: przedstawiciele Zarządu Oddziału Wojewódzkiego i Powiatowego OSP, przedstawiciele Komendy PSP, samorządowcy szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego oraz Wójt Gminy Żarnów Krzysztof Nawrocki, który przybył ze specjalnymi podziękowaniami dla strażaków z Kodręba za udzieloną pomoc dla mieszkańców Gminy Żarnów poszkodowanych w wyniku przejścia trąby powietrznej w 2011 roku.

          Początek imprezy zapoczątkował przemarsz pododdziałów sprzed Urzędu Gminy w Kodrębie na mszę polową odprawioną przez ks. generał Stanisława Rozpondka, podczas której odbyło się uroczyste poświęcenie i nadanie sztandaru. W imieniu fundatorów symbolicznego wbicia gwoździa do sztandaru dokonali chrzestni Pani Bożena Krawczyk i  Pan Zbigniew Sobczyk. W trakcie uroczystości odznaczenia i wyróżnienia otrzymali najbardziej zasłużeni strażacy z Gminy Kodrąb.

          Ks. generał dokonał również poświęcenia dwóch wozów strażackich dla OSP z Widawki i Woli Malowanej.

          Po zakończeniu części oficjalnej wspólne grillowanie umilał występ Orkiestry Dętej z Pławna, dzieci z Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego w Kodrębie oraz zespołu ANTRAX.


Gminne zawody strzeleckie OSP Gminy Kodrąb

W dniu 29 kwietnia 2012 roku na strzelnicy sportowej w Dmeninie odbyły się Gminne Zawody Strzeleckie dla Członków OSP z terenu Gminy Kodrąb.

W zawodach uczestniczyło 13 trzyosobowych drużyn reprezentujących 9 OSP z terenu gminy. Klasyfikacja drużynowa:

1.      OSP Dmenin I

2.      OSP Gosławice

3.      OSP Kodrąb II

4.      OSP Dmenin III

5.      OSP Kodrąb I

6.      OSP Dmenin II

7.      OSP Rzejowice I

8.      OSP Konradów

9.      OSP Wola Malowana II

10.  OSP Widawka

11.  OSP Lipowczyce

12.  OSP Rzejowice II

13.  OSP Wola Malowana I

Najlepsze wyniki indywidualne osiągnęli:

1.      Artur Czubaj- OSP Dmenin – 93 pkt.

2.      Krzysztof Kaczmarczyk– OSP Dmenin – 92 pkt.

3.      Włodzimierz Garbiec- OSP Gosławice – 91 pkt.

Pierwsze sześć drużyn w klasyfikacji drużynowej otrzymało pamiątkowe dyplomy, najlepsza drużyna otrzymała puchar. Sześciu najlepszych zawodników otrzymało pamiątkowe dyplomy.

Światowy Dzień Ziemi

23 kwietnia 2012 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzejowicach odbył apel związany z akcją Światowy Dzień Ziemi. Akcja, mająca na celu promowanie ducha ekologii na całym świecie, a szczególnie podkreślanie konieczności dbania o naszą planetę, przeprowadzana jest każdej wiosny.

W tym roku Światowy Dzień Ziemi w Polsce obchodzimy pod hasłem „Dobra energia dla wszystkich”.

Ideę tej akcji podjęli uczniowie klasy V przygotowując, pod kierunkiem pani Doroty Zatoń, montaż prezentujący korzyści płynące z odnawialnych źródeł energii. Umiejętności aktorskie, humor i powaga przekazywanych treści zwróciły uwagę całej społeczności szkolnej.

Ogólnopolski konkurs wokalny dla dzieci i młodzieży muzycznie uzdolnionej, organizowany w ramach Ogólnopolskiego programu dydaktyczno kulturalnego „Trzeźwość na co dzień”

12 kwietnia 2012r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się konkurs wokalny „Wygraj szansę” organizowany przez Agencję Telewizyjno Estradową TV MEDIA.
Do rywalizacji muzycznej przystąpiło piętnastu reprezentantów gmin z trzech powiatów. Gminę Kodrąb zaprezentowała Natalia Błaszczyk z klasy V b Zespołu Szkolno Gimnazjalnego w Kodrębie. Jury oceniało walory głosowe, muzykalność, techniczne umiejętności operowania głosem, interpretację, oddanie klimatu piosenki, ogólny wyraz artystyczny młodych solistów.

Rywalizacja była niezwykle wyrównana i na wysokim poziomie. A o ostatecznej kolejności decydowały niewielkie różnice. Interpretacja piosenki pt. „Trzynastego”, którą wykonywała Natalia Błaszczyk zyskała uznanie wśród członków jury. Za swój występ Natalia została nagrodzona, uzyskując II miejsce. Do sukcesu uczennicy przyczyniła się Pani Iwona Gorzędowska, która przygotowywała uczennicę do prezentacji muzycznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych!!!Pierwszy Dzień Wiosny

Piękna pogoda, uśmiechnięte buzie dzieci, wesoła zabawa zagościły

20 marca 2012 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzejowicach.

Samorząd Uczniowski pod opieką mgr Doroty Zatoń przygotował w tym dniu wiele atrakcji. Cała społeczność szkoły zgromadziła się na sali gimnastycznej aby wspólnie przegonić Zimę i powitać Wiosnę.

Imprezę rozpoczął występ klasy II, która zaprezentowała krótki program. Następnie każda klasa zaprezentowała prezenty na powitanie Wiosny : portret Pani Wiosny, kolorowe dekoracje, okrzyk, piosenkę o tematyce wiosennej oraz klasową „Panią Wiosnę”. Po udanej zabawie wszyscy uczestnicy otrzymali cukierki i wiosenny upominek dla każdej klasy sponsorowany przez Samorząd Uczniowski.

Na koniec wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się w barwnym korowodzie, z własnoręcznie wykonanymi pięknymi, kolorowymi kwiatami, gaikami i transparentami, na spacer przez Rzejowice. Dzieci wznosiły okrzyki „Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!” oraz śpiewały piosenki o tematyce wiosennej.

Wiele radości wniosło to wydarzenie w ruch drogowy, gdyż korowodowi i kierowcom towarzyszyły wzajemne pozdrowienia, nie tylko dźwiękowe.
Dzień Kobiet

W dniu 8.03.2012r w PSP w Rzejowicach odbyła się impreza środowiskowa z okazji Dnia Kobiet. Odpowiedzialnymi za organizację tej imprezy były nauczycielki –  mgr Renata Łączna i mgr Dorota Zatoń przy współpracy sołtys wsi Rzejowice Pani Małgorzaty Trzeciak, Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców.

Na uroczystość przybyły zaproszone Panie należące do szerokiego grona tzw „przyjaciół szkoły” oraz wiele kobiet spośród rodziców i mieszkańców Rzejowic, Granic, Tworowic i  Gembartówki

Impreza rozpoczęła się występem uczniów, którzy byli bardzo zaangażowani w swoje role i we wszystko co się wiązało z przedstawieniem. Dzieci wystąpiły w scenerii i konwencji programu Teleekspress.

Po występie wszystkie panie zostały obdarowane „kwiatami” oraz poczęstowane przepysznymi ciastami i „małą czarną” zorganizowanymi przez Panią sołtys i Radę Rodziców.

Szkoda, że nie można odtworzyć wypowiedzianych słów, ale może tych kilka zdjęć odda choć trochę atmosferę Dnia Kobiet w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzejowicach.10 marca 2012 r. odbył się gminny turniej tenisa stołowego

Dnia 10 marca 2012 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Kodrębie odbył się „Gminny turniej tenisa stołowego”.

Najlepsi w poszczególnych grupach byli:

Dziewczęta

I miejsce – Renata Drogosz
II miejsce – Karolina Patek
III miejsce – Klaudia Bus

Chłopcy - szkoły podstawowe

I miejsce – Bartłomiej Pągowski
II miejsce – Seweryn Szewczyk
III miejsce – Damian Rabenda

Chłopcy – gimnazjum

I miejsce – Krystian Gągorowski
II miejsce – Kamil Bartocha
III miejsce – Mateusz Kimel

Chłopcy – szkoły średnie

I miejsce – Marcin Zdzierak
II miejsce – Krzysztof Gizeweter
III miejsce – Szymon Marcinik

Seniorzy

I miejsce – Bogusław Miziński
II miejsce – Grzegorz Wierzbicki
III miejsce – Marek Piotrowski

Wieczór z bajką

24.02.2012r. o godzinie 17:00 w PSP w Rzejowicach odbył się „Wieczór z bajką” inspirowany X (jubileuszową) edycją kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Organizatorem uroczystości była mgr Anna Trzeciak przy współpracy z mgr Barbarą Gawrych oraz mgr Justyną Wojnecką.

Tego wieczoru dzieciom w wieku przedszkolnym czytały bajki, wiersze i zagadki. osoby związane z samorządem lokalnym oraz rodzice.

W propagowanie czytelnictwa w sposób aktywny włączyli się: pani Wójt Gminy Kodrąb mgr inż. Bożena Krawczyk,  Radni Gminy Kodrąb: Iwona Skura i Ryszard Śliwa, Przewodnicząca Rady Rodziców Aldona Gizeweter, pani sołtys wsi Rzejowice Małgorzata Trzeciak oraz Magdalena Kulik, Justyna Wosińska i Krzysztof Szewczyk.

W czasie wieczoru dzieci mogły skorzystać z kącika bibliotecznego, oglądać książki  oraz wypożyczać, które przygotowała dla nich mgr Barbara Gawrych.

Impreza miała również charakter adaptacyjny, bowiem czytanie bajek przeplatane było zajęciami otwartymi dla dzieci oddziału przedszkolnego oraz  kandydatów do oddziału przedszkolnego, którzy przyszli po  raz pierwszy do naszej szkoły. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, aktywnie włączając się w zabawy ,które przygotowała dla nich nauczycielka pracująca w oddziale przedszkolnym  Anna Trzeciak. Osobą wspierającą podczas tych zajęć  była mgr Justyna Wojnecka, która zachęcała dzieci, które jeszcze nie chodzą do naszej szkoły do uczestnictwa w zajęciach .

Po uroczystości odbył się poczęstunek dla przybyłych gości, rodziców oraz     dzieci.

 Uroczystość ta otwierała cykl czytania bajek dzieciom z oddziału przedszkolnego przez rodziców w oddziale przedszkolnym.


Dzień babci i dziadka

Impreza rozpoczęła się od okolicznościowego programu artystycznego w wykonaniu dzieci pod kierunkiem wychowawczyni mgr Anny Trzeciak.

    Poprzez recytowane wiersze i śpiewane piosenki wnuki dziękowały swym dziadkom i babciom za okazywaną im miłość, wyrozumiałość i cierpliwość oraz w bardzo uroczy sposób składały płynące prosto z głębi serca życzenia. Ponadto z myślą o jubilatach dzieci przygotowały i zaprezentowały krótki układ choreograficzny. Po udanym występie dzieci  wręczyli przybyłym gościom własnoręcznie wykonane laurki, natomiast pani dyrektor Elżbieta Lewandowska złożyła wszystkim dziadkom i babciom życzenia z okazji ich święta, podziękowała uczniom oddziału zerowego wraz z wychowawczynią za piękną oprawę artystyczną oraz rodzicom i pani sołtys za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości oraz przygotowanie poczęstunku, na który zostali zaproszeni wszyscy przybyli seniorzy. Zarówno dla dzieci jak i ich dziadków był to czas pełen wzruszeń i emocji.

Po występie  wszyscy zostali zaproszeni na wspólny  poczęstunek.

Artykuły:

Ostatnio aktualizowano:

  Dziennik Ustaw i Monitor Polski w wersjach elektronicznych

  Dziennik Ustaw
  i Monitor Polski
  - wersje elektroniczne

  Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich
  Powiat Radomszczański
  Program Kapitał Ludzki